Hattrick a drtivá výhra. Jiříček proti Chicagu zářil

Premiérovým hattrickem a jednou asistencí zazářil český obránce David Jiříček z Clevelandu v sobotním utkání nižší zámořské hokejové soutěže AHL a pomohl k vítězství farmářského celku Columbusu nad Chicagem Wolves 9:0. Čtyřbodové představení mu vyneslo ocenění pro první hvězdu zápasu. Druhou hvězdou se stal brankář Pavel Čajan, který díky 33 úspěšným zákrokům vychytal poprvé v soutěži čisté konto.

Český obránce David Jiříček v dresu Columbusu

Dvacetiletý Jiříček v čase 11:38 zvýšil na 2:0, ve 31. minutě dal pátý gól Clevelandu a vzápětí asistoval u přesilovkové trefy Carsona Meyera. Po 91 sekundách třetí třetiny upravil na 8:0. V AHL má na kontě v této sezoně šest utkání, v nichž nasbíral sedm bodů za tři góly a čtyři přihrávky.

Bronzový medailista z předloňského mistrovství světa a vicemistr z loňského šampionátu dvacítek v této sezoně NHL odehrál 36 utkání a nasbíral devět bodů za gól a osm přihrávek. Naposledy za Blue Jackets hrál 9. ledna při porážce ve Winnipegu 0:5. V minulém ročníku Jiříček po debutu v NHL zasáhl do čtyř utkání a nebodoval, za Cleveland v 55 zápasech nasbíral 38 bodů (6+32).

Jednadvacetiletý Čajan, který předloni uzavřel s Clevelandem dvouletou smlouvu, se dočkal nuly ve svém 34. utkání v AHL. V této sezoně má ve 12 utkáních průměr 3,45 obdržené branky a úspěšnost zákroků 89,5 procenta.