Jágrovi skončila sezóna, Omsku chybělo k postupu v Kazani 15 sekund

PRAHA/KAZAŇ

Hokejistům Omsku těsně unikl postup do semifinále Kontinentální ligy. V rozhodujícímu pátém čtvrtfinálovém utkání v pondělí prohráli na ledě Kazaně 2:3 v prodloužení, když o výhru v základní hrací době přišli 15 sekund před sirénou. Omsku nepomohl ani gól a přihrávka Jaromíra Jágra, pro kterého tak skončila klubová sezóna.

Jaromír Jágr v dresu Omsku

Kazaň vstoupila do utkání lépe a od desáté minuty vedla díky přesilovkovému gólu Stěpanova, ve druhé části ale převzali hosté pod Jágrovým vedením převzali režii zápasu. Český útočník nejprve s pomocí Klepiše srovnal skóre a v polovině zápasu přihrával na gól Rjabykinovi.

Téměř půlhodinu pak Omsk hájil zuby nehty těsné vedení, přežil čtyři oslabení, patnáct sekund před koncem normální hrací doby ale jeho postupové naděje přidusila vyrovnávací branka Nikulina. A hosté nakonec potvrdili obrátku v nastavení, které rozhodla v čase 62:08 trefa Petrova.

Kontinentální hokejová liga - čtvrtfinále, 5. zápas
Kazaň - Omsk 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 10. Stěpanov, 60. Nikulin, 63. Petrov - 27. Jágr (Klepiš), 31. Rjabykin. Konečný stav série 3:2.
Semifinálové dvojice: Kazaň - Dynamo Moskva, Jaroslavl - Magnitogorsk.