Jaroslavl vyhrála na ledě Balašichy, od finále ji dělí jedna výhra

Hokejisté Lokomotivu Jaroslavl jsou blízko finále Kontinentální ligy (KHL). Ve středu vyhrál tým Zbyňka Irgla a Josefa Vašíčka na ledě Balašichy 4:0 a ve finále Západní konference tak vede 3:2 na zápasy. Alexandr Galimov jednu branku vstřelil a na další přihrál, brankář Georgij Gelašvili vychytal čisté konto.

Zbyněk Irgl a brankář Jaroslavle Gelašvili

Galimov ujel obráncům po pravé straně a bekhendem se trefil nad lapačku domácího gólmana. Další trefa hostí následovala po polovině odehrané základní doby. Nejprve byl vyloučen Těrtyšnyj a hned po něm i český obránce Balašichy Filip Novák. Jaroslavl využila dvojnásobnou přesilovku za 43 vteřin zásluhou Guskova.

Po třech minutách třetí třetiny přidal třetí branku Alexej Michnov a na konečných 4:0 pro Lokomotiv upravil v 56. minutě Kaljanin.

Play-off KHL - semifinále:
MVD Balašicha - Lokomotiv Jaroslavl 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Galimov, 33. Guskov (Tkačenko), 44. A. Michnov (Koroljov), 56. Kaljanin (Galimov, Čurilov).
Stav série: 2:3.