Magnitogorsk - Jekatěrinburg 0:4Kovář čistým kontem pomohl Jekatěrinburgu utnout sérii porážek

Moskva

Brankář Jakub Kovář vychytal počtvrté v sezoně v Kontinentální hokejové lize čisté konto a pomohl Jekatěrinburgu uspět po sérii deseti porážek. Avtomobilist zvítězil 4:0 na ledě Magnitogorsku a vyhrál poprvé po měsíci. Kovář k tomu přispěl 26 zákroky.

Český gólman si na ledě třetího týmu Východní konference spravil chuť po předchozím debaklu 2:7 s Petrohradem, kdy inkasoval za necelých 17 minut čtyři branky a střídal. "Kovář měl několik důležitých zákroků a pomohl nám vyhrát. Dobře, že se nám před pauzou povedlo zvítězit," řekl kanadský kouč Jekatěrinburgu Bill Peters k nadcházející reprezentační přestávce, kterou vyplní Channel One Cup.

"Vsadili jsme znovu na Kováře, protože si hodně věří a je jedním z nejlepších brankářů v lize. Odvádí výbornou práci," uvedl Peters, jehož tým je ve Východní konferenci šestý. "V pauze zapracujeme na chybách, což pomůže i Jakubovi ke stabilnějším výkonům. Máme před sebou důležitý týden," dodal.

Další český brankář Roman Will, který je na rozdíl od Kováře v nominaci na moskevský turnaj, nezabránil porážce Čeljabinsku 2:4 s Barysem Nur-Sultan, jehož hráči na něj vyslali 34 střel. Prohru Traktoru zmírnil posledním gólem utkání Lukáš Sedlák po přihrávce nejproduktivnějšího hráče týmu Tomáše Hyky.

Obránce Jakub Jeřábek svým druhým gólem v sezoně otevřel skóre zápasu mezi Viťazem Podolsk a Omskem, v němž jeho tým zvítězil 4:3. Domácí získali v úvodu druhé třetiny náskok 3:0 a Igora Bobkova v brance Avangardu pak vystřídal Šimon Hrubec. Český gólman inkasoval jen jednou, ale hosté už manko nezlikvidovali.

Nedělní utkání KHL
Ufa - Novosibirsk 3:1
Čeljabinsk - Barys Nur-Sultan 2:4 (za domácí Sedlák 1+0, Hyka 0+1)
Magnitogorsk - Jekatěrinburg 0:4 (čisté konto Kovář)
Čerepovec - Nižnij Novgorod 3:0
HK Soči - Spartak Moskva 3:4
Kunlun Red Star - Dinamo Minsk 2:3 po sam. nájezdech
Nižněkamsk - Dynamo Moskva 2:3
Viťaz Podolsk - Omsk 4:3 (za domácí Jeřábek 1+0)

3 Jaroslavl 60 181 : 126 83
4 Minsk 60 167 : 174 67
5 Riga 59 124 : 208 27