Chabarovsk - Novosibirsk 2:3 SNLencův gól v 60. minutě zajistil hokejistům Chabarovsku bod

Radan Lenc zařídil svým osmým gólem v tomto ročníku Kontinentální hokejové ligy Chabarovsku bod v dnešním utkání s Novosibirskem.

Radan Lenc zařídil svým osmým gólem v tomto ročníku Kontinentální hokejové ligy Chabarovsku bod (archivní foto)

Domácí tým prohrával od druhé třetiny 0:2, ale český útočník v čase 59:37 vyrovnal a poslal zápas do prodloužení. V něm gól nepadl a v rozstřelu skóroval z deseti hráčů pouze ten první. Američan Nick Shore překonal Patrika Bartošáka a vybojoval bod navíc pro Novosibirsk. Za Amur neproměnili nájezd David Tomášek ani Lenc. V zápase si Bartošák připsal 25 zákroků.

Chabarovsk je dál těsně za postupovou osmičkou pro play off. Ve Východní konferenci mu patří deváté místo s odstupem dvou bodů na osmý Barys Nur-Sultan, který odehrál o tři zápasy méně.

Nejproduktivnější čeští hokejisté v KHL Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka pomohli shodně asistencí Čeljabinsku k vítězství 4:2 nad nejslabším týmem ligy Kunlunem. Traktor s odpočívající brankářskou jedničkou Romanem Willem na lavičce se díky sedmému vítězství za sebou posunul do čela tabulky celé soutěže dva body před divizního rivala Magnitogorsk, který odehrál o zápas méně.

Vedení KHL dnes rozhodlo, že navzdory komplikacím s šířením koronaviru soutěž nepřeruší. V karanténě jsou momentálně čtyři týmy - Jekatěrinburg, Ufa, CSKA Moskva a Dinamo Riga. V úterý mají všechny kluby během videokonference jednat o dalším postupu. Zrušeno zatím bylo jedenáct zápasů.