Marek zařídil obrat Atlantu, který vyrovnal sérii s Petrohradem

Jirka G. NovákSport.cz

O vítězi série play off mezi hokejisty Atlantu Mytišči a Petrohradu a postupujícím do semifinále Kontinentální ligy (KHL) rozhodne až sedmý zápas. Postaral se o to český útočník Atlantu Jan Marek, který zařídil obrat svého týmu, když brankou a asistencí zařídil vítězství 2:1. Sedmé utkání se bude hrát v neděli na ledě Petrohradu.

Jan Marek (vlevo) v souboji s Brylinem z Petrohradu

Pošesté proti sobě nastoupily v play off KHL dva týmy vedené českými trenéry a tentokrát kouč Atlantu Miloš Říha vyrovnal bilanci se svým protějškem Václavem Sýkorou. Jeho svěřenci přitom od druhé třetiny vedli zásluhou branky Petra Čajánka a byli blízkko postupu do semifinále.

Jenže na konci druhé části Zbyněk Irgl dorazil střelu Marka za záda českého gólmana Petrohradu Jakuba Štěpánka a vyrovnal. A hned na začátku třetí třetiny kapituloval exvítkovický brankář podruhé, tentokrát byl autorem gólu Marek. Atlant od té doby svého soupeře přehrával a nebýt Štěpánka, mohlo utkání skončt ještě větším brankovým rozdílem.