Jokerit - Jekatěrinburg 3:2Sklenička překonal Kováře a pomohl v KHL finskému týmu k výhře

Moskva

Obránce David Sklenička překonal Jakuba Kováře v brance Jekatěrinburgu a pomohl Jokeritu k vítězství 3:2 v Kontinentální hokejové lize. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant se trefil popáté v sezoně a poprvé po měsíci.

Český obránce David Sklenička během utkání turnaje Carlson Hockey Games s Finskem 19. dubna 2018.

Sklenička otevřel po bezgólové první třetině skóre zápasu po 61 sekundách druhé části od modré čáry. Vyrovnaný duel rozhodl čtyři minuty před koncem Marko Anttila střelou pod Kovářovu lapačku. Oba týmy jsou ve svých konferencích šesté a bojují tak o postup do play off.

Naději na účast v bojích o Gagarinův pohár má stále Chabarovsk, kterému dnes Marek Langhamer vychytal vítězství 5:4 nad Kunlunem, v jehož dresu si připsali asistence obránci Vojtěch Mozík a Andrej Šustr. Na osmé místo ve Východní konferenci nicméně Amur i tak ztrácí výrazných 13 bodů.

Při výhře Ufy 7:3 nad Kazaní se blýskl čtyřmi góly a asistencí Teemu Hartikainen a s bilancí 21+28 se dostal do čela kanadského bodování před Vadima Šipačova z Dynama Moskva.