Hlavní obsah

Start KHL se po letecké tragédii odkládá na pondělí 12. září

8. 9. 2011 8:59

Start Kontinentální hokejové ligy se odkládá. Začátek je posunut na pondělí 12. září. To vše kvůli letecké tragédii týmu Jaroslavle, kde zahynulo krátce po startu třiačtyřicet lidí. Mezi nimi byli i čeští hráči Karel Rachůnek, Josef Vašíček a Jan Marek. "Začátek soutěže bude s největší pravděpodobností v úterý 13. září," citovala gazeta.ru prezidenta KHL Alexandra Medveděva. Později byla informace upřesněna na pondělí 12. září.

Foto: http://hclokomotiv.ru/Sport.cz, Sport.cz

Mužstvo Lokomotivu Jaroslavl, které potkala letecká katastrofa.Foto: http://hclokomotiv.ru/Sport.cz, Sport.cz

Článek

Vedení ligy takto rozhodlo poté, co ve čtvrtek ráno zveřejnilo informaci, že start soutěže se odkládá. Už ve středu bylo přerušeno v první třetině utkání Ufy s Atlantem Mytišči. Původní program počítal také se čtyřmi zápasy ve čtvrtek.

Informace viceprezidenta KHL Vladimira Šalajeva, že liga nebude pokračovat dříve než v pondělí 12. září, se potvrdila.

Posunuta tak bude i premiéra mužstva z Popradu, které se mělo v sobotu utkat s Avangardem Omsk. "V pátek mají přiletět do Popradu představitelé KHL, takže tato situace vytváří předpoklad, že by se zápas mohl v sobotu s Omskem odehrát, ale zatím jde o neoficiální informace,“ řekl ještě ráno Sport.cz Pavol Gmitter, mluvčí HC Lev Poprad.

Jaroslavl může hrát v této sezóně 

Mužstvo Jaroslavle mělo patřit v nadcházející sezóně opět k nejsilnějším týmům v KHL. V následujících týdnech a měsících bude řešena jeho budoucnost. Už se objevují zprávy o možné záchraně. „Může hrát v této sezóně, vybere se jeden nebo dva hráči z každého klubu. Uděláme vše, aby se mohl hokej nadále v Jaroslavli rozvíjet,“ navrhl jednu možnost předseda správní rady KHL Vjačeslav Fetisov.

V současné době údajně existuje více než třicet hráčů, kteří vyjádřili ochotu hrát za Jaroslavl v této sezóně.

„Vím, že každý měl rád tým Jaroslavle, každý se chce rozloučit s našimi hokejisty. Pokud to nebude příbuzným vadit, jsme připraveni uspořádat rozloučení v Ice Palace,“ řekl guvernér Sergej Vakhurov, který vyhlásil třídenní smutek v regionu Jaroslavl.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •