Sparta - Jukurit 3:6Domácí prohra na závěr. Sparta podlehla Jukuritu

Hokejisté Sparty zakončili v úterý účast v lize mistrů porážkou, doma prohráli s finským týmem Mikkelin Jukurit 3:6. I Pražané nastoupili k zápasu s jistotou, že do vyřazovací části neprojdou.

Brankář Sparty Josef Kořenář inkasuje gól z hole Michala Kovařčíka z Jukuritu Mikkeli.

Sparta přišla o šanci na postup před týdnem poté, co kvůli poruše letadla neodcestovala do Finska a vedení soutěže zápas zkontumovalo ve prospěch Seveřanů. I Pražané proto k zápasu nastoupili bez řady opor, na střídačce zůstala brankářská jednička Kovář, nehráli kapitán Řepík, obránci Němeček, Graňák, Jurčina nebo útočníci Sobotka, Forman a Přibyl.

Domácí se v první třetině dostali zásluhou Gustafa Thorella do vedení, ale Jukurit o 89 sekund později v přesilovce vyrovnal. Asistenci si připsal i Michal Kovařčík, jeden ze dvou českých hráčů v sestavě finského týmu.

Ve druhé části posunul v přesilovce pět na tři Spartu do vedení Polášek, ale následně se prosazoval jen soupeř. Jeden ze čtyř gólů vstřelil Kovařčík, jenž do Jukuritu přišel před sezonou z extraligového Třince. Hostům pomohl i pětiminutový trest Safina, v přesilovce se prosadili dvakrát. V závěrečné třetině skórovbal jednou každý tým, o osudu utkání bylo ale rozhodnuto.

Hokejová Liga mistrů, skupina A
HC Sparta Praha - Jukurit Mikkeli 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 17. Safin (G. Thorell, Mikliš), 25. Polášek (Tomášek), 46. Tomášek (E. Thorell, Horák) - 19. Jurmo (Puistola, M. Kovařčík), 27. Jormakka (Harju), 30. Mäkiaho (Harju, Larsen), 31. Häkkilä (Immonen, Batna), 36. M. Kovařčík (Puistola, Jurmo), 41. Mäkinen (Puistola, Mäkiaho). Rozhodčí: Iwert (Něm.), Pražák - Špůr, J. Svoboda (všichni ČR). Vyloučení: 4:7, navíc Safin (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 2673.
Sestava Sparty: Kořenář - Polášek, Krutil, Mikliš, M. Jandus, Böhm, Tomek, Ducháč - E. Thorell, Horák, Tomášek - Safin, G. Thorell, Simon - Hrabík, M. Vitouch, Hauser - Konečný, D. Vitouch. Trenér: Patera.
Skupina F
Cracovia Krakov - Färjestad 4:3 (za domácí Husák, Račuk a Kasperlík všichni 1+0, Gula a E. Němec oba 0+1)
Straubing - Villach 8:0