Hlavní obsah

Vydařené MS. Skvělá atmosféra a všichni se usmívali, liboval si Fasel

Jan Švanda, Jan ŠkvorSport.cz
18. 5. 2015 20:56

Velká vlna chvály se snesla na organizátory mistrovství světa v Praze. Prezident Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel nenašel na letošním šampionátu jediný problém. Nadšený byl mimo jiné i z přátelské atmosféry mezi fanoušky a fantastických návštěv.

Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Prezident Mezinárodní hokejové federace René Fasel (vlevo) předává pohár pro mistry světa kapitánovi Kanady Sidneymu Crosbymu.Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Článek

Fasel si liboval, jak se lidé během celého turnaje drželi nastoleného hesla "Hockey and Smile" (Hokej a úsměv). "Vzbudím se, jdu na recepci a vidím úsměv. Jdu po ulici, vidím úsměv. Pak přijdu do arény, lidé se usmívají. K tomu není co dodat," těšilo Švýcara.

Diváci v Praze a Ostravě úspěšně zaútočili na rekord návštěvnosti, které z loňského roku drželo Bělorusko. Šampionát v Minsku tehdy navštívilo 640 044 fanoušků, letos jich zavítalo do ochozů 741 690!

Fasel má radost také z toho, že mezi fanoušky jednotlivých mužstev nepanovala žádná nevraživost. „Sami jste to viděli. Fantastická aréna, skvělí lidé. Fanoušci vypili tuny piva, ale nedošlo k žádným rvačkám, k žádným potyčkám. Nebyl ani jeden problém."

Ani Švédové si nestěžovali

Potíže nebyly podle něj ani v tom, že některé týmy musely na čtvrtfinále cestovat z Prahy do Ostravy a v případě výhry se zase vracet zpět do českého hlavního města. V nevýhodě se ocitli hlavně Švédové. Ve skupině A sice skončili druzí před Čechy, jenže ti jakožto domácí zůstali na play off v Praze, a výběr Tre Kronor čekal přesun. „Nikdo si nestěžoval, ani Švédové. V roce 2002 museli Slováci na zápasy play off rovněž cestovat a nakonec šampionát vyhráli," řekl.

Prezident IIHF se vyjádřil rovněž k otázce každoročního pořádání MS. "Loni přišlo do ochozů více než 600 tisíc diváků, letos v Česku ještě o sto tisíc víc. Další miliarda seděla u televize. Na tomhle systému bych neměnil vůbec nic. Já bych ho hrál klidně dvakrát do roka." (smích)

Líbilo se vám hokejové MS v Praze a Ostravě?
Ano
98,4 %
Ne
1,6 %
Celkem hlasovalo 24721 čtenářů.

Reklama

Sdílejte článek