Hlavní obsah

Červenka jako Jágr? Kapitán Čechů aspiruje na cenu za celoživotní přínos hokeji

17. 5. 2022 14:02

Loni ovládl anketu Evropské asociace hokejových klubů za celoživotní přínos, která je obdobou Bill Masterton Trophy v NHL, Jaromír Jágr, nyní by ji mohl opanovat další z Čechů. Mezi pěti nominovanými hráči totiž figuruje i současný kapitán národního týmu bojujícího na MS Roman Červenka. O hlasy fanoušků se kromě 36letého útočníka bude ucházet i Václav Varaďa v kategorii Trenér roku a Třinec v kategorii Klub roku.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Roman Červenka.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Červenka letos ovládl v dresu Rapperswilu kanadské bodování švýcarské nejvyšší soutěže. Aktuálně hraje už na svém devátém světovém šampionátu, startoval i na čtyřech ZOH a jednom SP.

Jeho soupeři v anketě Warrior Career Excellence Award hodnotící úroveň sportovního vystupování, obětavost, kariéru a vysoké standardy výkonnosti jsou Švýcar Anders Ambühl, Němec Sebastian Furchner, Rakušan Thomas Koch a Švéd Joakim Lindström.

Varaďa se o cenu pro nejlepšího kouče ucházel už loni, tehdy jej ale předčil Sam Hallam ze švédského Växjö. Nyní bude soupeřem dnes již bývalého trenéra Ocelářů Cam Abbott z Rögle, Cam Abbott z Eisbärenu Berlín, Dan Tangnes z Zugu a Jussi Tapola z Tappary Tampere.

Hvězdou Čechů je "Redman". Čím je výjimečný? Bavíme se o Romanu Červenkovi v pořadu PŘÍKLEP EXTRA.Video: SPORT.CZ

V případě nejlepšího klubu můžou fanoušci vybírat mezi Třincem, Belfastem, Rögle, Tapparou Tampere a Zugem.

Mezi juniory Češi svého zástupce nemají. Na rozdíl od Slováků, které zatupuje Šimon Nemec z Nitry a Juraj Slafkovský z TPS Turku.

Věřím, že si cestičku do Třince zase najdu, říká odcházející trenér Václav VaraďaVideo: Sport.cz

Evropská asociace klubů vznikla v roce 2016 a aktuálně sdružuje 87 členů z 13 zemí. Úkolem organizace je sjednotit a zastupovat profesionální hokejové kluby a podporovat jejich rozvoj i celý evropský hokej.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •