Jestli si nějaký gól vyčítám? Nevím, probereme si to s trenérem. Za důvěru jsem rád, prohlásil Hrubec

Nebylo mu příliš do řeči, i proto bezprostředně po zápase volil na některé otázky novinářů jen krátké odpovědi. Brankář Šimon Hrubec, který pro někoho možná překvapivě dostal v brance přednost před Karlem Vejmelkou, sice pochytal 31 střel domácího nároďáku, na čtyři ale nestačil.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání MS Česko - LotyšskoVideo: Česká televize

Riga (od našeho zpravodaje) - Hokejová reprezentace v 19. vzájemném zápase vůbec poprvé v historii Lotyšům podlehla (3:4 v prodloužení).

Vyčítáte si nějaký ze čtyř obdržených gólů?

To si probereme až s trenérem. Teď nevím.

Vypadá to, že jejich důvěru máte, když jste odchytal už druhý ze tří zápasů na MS...

Jsem za to rád, ale říkal jsem, že půjdu do turnaje s jakoukoliv pozicí. Když mi dají zápas, půjdu ho chytat. Když ne, nebudu uražený. Ale každý z nás tří chce chytat co nejvíc zápasů. Důvěry si vážím.

Kdy jste se dozvěděl, že v pondělí půjdete znovu do brány?

Den před zápasem.

Překvapilo vás, jak jste se v první třetině zapotil? Šlo na vás hned 13 střel...

Lepší být v tempu, než když na vás nic nejde a pak najednou přijde únik. To není ideální.

V čem byli Lotyši lepší?

Nevím, fakt nevím. Teď se mi prohra v prodloužení hrozně těžce hodnotí. Mám hroznou radost, že jsme vyrovnali na 3:3, v prodloužení při hře tři na tři měly šance oba týmy. Oni byli šťastnější.

Nezaskočilo vás, jak po úvodních dvou prohrách hráli proti vám obětavě?

Hráli doma, hnali je fanoušci, oni prostě museli. My jsme ten zápas ale nepodcenili. Chtěli jsme urvat tři body, vyhrát. Ne vždycky se to podaří.

Je první porážka na turnaji komplikací pro vývoj skupiny?