MS V HOKEJI: Lotyšsko v euforii! Smutek ve Finsku. Němci šokovali favorita, Češi jedou domů

Mistrovství světa v hokeji ve čtvrtek nabídlo čtvrtfinálové duely, ve kterých se rodily senzace. Český tým podlehl USA jasně 0:3 a MS pro něj končí. Ve stejném čase Němci vyřadili suverénní Švýcary 3:1. Kanada oplatila Finům loňskou porážku z bitvy o zlato a zvítězila 4:1. Největší překvapení mají na svědomí Lotyši, kteří po výsledku 3:1 vyřadili Švédsko.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih čtvrtfinále MS USA - ČeskoVideo: Česká televize

Čeští hokejisté prohráli se Spojenými státy americkými 0:3 a neobhájí medailovou pozici z loňska, kdy na stejném místě slavili zisk bronzu. Češi skončí na MS osmí, což je nejhorší umístění v historii. O branky vítězů se postarali útočník Matt Coronato, obránce Nick Perbix a kanonýr Cutter Gauthier, gólman Casey DeSmith zůstal neprůstřelný.

Hokejisté Německa porazili nečekaně Švýcarsko a po výhře 3:1 postoupili do semifinále, v němž se v sobotu od 17:20 v Tampere utkají s USA. Svěřenci trenéra Harolda Kreise tak vyřadili nejlepší tým základní skupiny B a v boji o postup do finále se představí po dvou letech. V roce 2021 také ve čtvrtfinále v lotyšské metropoli vyřadili Švýcary.

Sestřih čtvrtfinále MS Švýcarsko - NěmeckoVideo: Česká televize

Reprízu loňské bitvy o zlato zvládli lépe hokejisté Kanady. Obhájce titulu Finy porazili v Tampere 4:1 a v sobotním semifinále od 17:20 vyzvou tým druhé pořadatelské země Lotyšsko.

Sestřih čtvrtfinále MS Kanada - FinskoVideo: Česká televize

Lotyšsko poprvé v historii postoupilo do semifinále šampionátu. Svěřenci trenéra Harijse Vitolinše ve čtvrtfinále na domácím ledě v Rize nečekaně porazili Švédsko 3:1. Na všech brankách Lotyšů se asistencemi podílel bývalý útočník Zlína Rihards Bukarts. Gól a nahrávku si připsali Miks Indrašis a Janis Jaks.

Sestřih čtvrtfinále MS Švédsko - LotyšskoVideo: Česká televize

PŘÍKLEP EXTRA K HOKEJOVÉMU MS
Redakce Sport.cz nabídne fanouškům během hokejového mistrovství světa pravidelná studia před zápasy českého týmu. Ve studiu bude s moderátorem diskutovat o daném utkání vybraný expert z řad hokejových osobností a redaktor Sport.cz. Studio Příklep extra bude začínat vždy padesát minut před úvodním vhazováním, debatovat se bude o přestávkách i po skončení utkání.