Rána pro Finy. Jejich největší hvězda nesmí do čtvrtfinále MS

Těžká rána zasáhla finskou hokejovou reprezentaci před klíčovým zápasem MS. Ve čtvrtečním čtvrtfinále v Ostravě (od 20:20) se budou muset proti Švédsku obejít bez zkušeného útočníka Mikaela Granlunda.

Sestřih zápasu Finsko–Švýcarsko.Video: Česká televize

Dvaatřicetiletý kapitán týmu kouče Jukky Jalonena nesmí hrát jeden zápas za faul na švýcarského obránce Andreu Glausera. O verdiktu disciplinární komise informovala mezinárodní federace IIHF.

Dvojnásobný mistr světa Granlund, jenž odehrál poslední sezonu v NHL za San Jose, se provinil krosčekem necelé dvě minuty před koncem úterního duelu, který Finové prohráli 1:3.

Zákrok Mikaela Granlunda v závěru zápasu se Švýcarskem.Video: Česká televize

Od rozhodčích obdržel trest na pět minut a do konce utkání. Na šampionátu, během něhož posbíral v sedmi zápasech pět nahrávek, si tak zahraje už jen v případě, že Finové dosud stoprocentní Švédy zdolají a postoupí do semifinále.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se konal v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostila města Praha a Ostrava. Zlatou medaili získala česká reprezentace. Kompletní výsledky MS v hokeji 2024 najdete zde.