Sportovci, politici a další. Známé osobnosti posílají hokejistům gratulace

V neděli skončilo čtrnáctileté čekání hokejové reprezentace na zlatou medaili. Titul mistrů světa rezonuje také napříč společností. Prezident Petr Pavel pronesl k hráčům projev přímo v kabině. Další se přidali alespoň na sociálních sítích.

Hrdý kapitán Roman Červenka. Doba čekání byla strašně dlouhá, vyhráli jsme díky týmovosti.Video: Sport.cz

„Jsme na vás hrdí! Hoši děkujem. Zlato po čtrnácti letech opět pro Česko,“ napsal Pavel na síť X a přiložil fotografii přímo z O2 areny, kde finále sledoval. Prezident republiky později promluvil k hráčům přímo v kabině.

Uvedl, že nejen výhra, ale celá organizace světového šampionátu udělaly zemi dobré jméno.

Přímo v libeňské aréně sledovalo triumf Čechů několik osobností. Nechyběly tenistky Petra Kvitová či Lucie Šafářová (manželka asistenta Tomáše Plekance), rychlobruslařka Martina Sáblíková, bojovník MMA Jiří Procházka.

Celý turnaj nás zdobilo to, že jsme se semkli a hráli jako jeden tým. Tak se vyhrávají tituly, má jasno Ondřej Palát.Video: Sport.cz

V lóži pak utkání sledovali bývalí hokejisté Robert Reichel, Martin Ručinský či Jaromír Jágr, jenž byl pravidelným návštěvníkem.

„Dobré ráno po krásném finále a s pohárem mistrovství světa nad hlavou. Velká gratulace každému, kdo se o tento úspěch na domácím šampionátu zasloužili,“ napsal bývalý brankář Dominik Hašek.

Gratulace posílali také čeští fotbalisté, které vrchol sezony teprve čeká. Tomáš Souček byl osobně přítomen na stadionu. Patrik Schick sdílel mistrovskou fotografii krátce po oslavách doublu s německým Leverkusenem.

„Nemám slov, jsem nesmírně hrdá,“ napsala na Facebooku předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Utkání si nenechal ujít ani předseda opoziční strany ANO Andrej Babiš. „Mistři světa, jste hrdinové celého národa. Hoši, děkujem,“ vzkázal.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se konal v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostila města Praha a Ostrava. Zlatou medaili získala česká reprezentace. Kompletní výsledky MS v hokeji 2024 najdete zde.

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale se odehraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024. Chybět nebude ani český národní tým pod vedením nového trenéra Ivana Haška, v základní skupině F se Češi střetnou s Portugalskem, Tureckem a Gruzií.