Asistence sezony v NHL? Fanoušci se klaní, střelec nevěřícně zíral

Takhle geniální nahrávky v NHL rozhodně nejsou k vidění každý den. Švédský hokejista Mika Zibanejad si v dresu New York Rangers proti Edmontonu dokázal připsat branku a asistenci. Neodvrátil tak sice porážku svého týmu 3:4, jeho přihrávka na první branku zápasu však upoutala v rámci hokejové veřejnosti velkou pozornost.

Forvard New York Rangers Mika Zibanejad (vpravo) předvedl v zápase geniální přihrávku.

Krásného momentu se mohli diváci dočkat v aréně Madison Square Garden v polovině první třetiny, konkrétně ve 12. minutě. Na středové čáře se dostal ke kotouči samotný asistent Mika Zibanejad. Ten obešel jednoho z obránců Edmontonu a v útočné třetině poslal puk na druhou stranu kluziště, kde byl připraven Američan Chris Kreider, jenž kotouč nahodil za branku gólmana Oilers.

A právě tam předvedl Zibanejad své geniální myšlení. Švéd se rozjel proti puku, čímž zmátl soupeře, jelikož se očekávalo, že si puk převezme a vyveze ho. Místo toho však švédský hokejista poslal prvním dotykem kotouč mezi svýma nohama osamocenému americkému veteránovi Blaku Wheelerovi. Bez toho, aniž by se na puk nebo svého spoluhráče podíval.

Američan už nabídnutou příležitost dokázal proměnit a usměrnil kotouč mezi betony brankáře Skinnera. A diváci v aréně vystřelili radostí ze sedaček. Nejenom z úvodní branky, ale také krásné přihrávky. Pohled Wheelera při oslavě ostatně mluví za vše.

„Je toto asistence roku v NHL?“ napsal účet věnující se severoamerické soutěži „NHL Network“ na svém profilu na platformě X. „To bylo neuvěřitelné, jak to sakra dokázal takhle přihrát?“ nevěřícně odpovídal jeden z uživatelů stejné sítě.

Těsné jednobrankové vedení vydrželo hráčům Rangers až do úvodu poslední třetiny. Poté spustili hráči Edmontonu rychlou gólovou smršť a během šesti minut dokázali otočit stav zápasů z 0:1 na 4:1 ve svůj prospěch. Zibanejad a spol. sice dokázali snížit na 3:4, vyrovnat už se jim však nepodařilo.