Washington - Boston 3:2 PP Boston podlehl Washingtonu v prodloužení, Pastrňák si připsal asistenci

New York

První zápas 1. kola play off NHL nabídl zajímavý souboj Washingtonu a Bostonu. Na straně Capitals se objevil Vít Vaněček, který odchytal pouhých čtrnáct minut zápasu a poté střídal. Proti němu se na protější straně postavili David Pastrňák a David Krejčí. Utkání bylo rozhodnuto až v prodloužení, ve kterém Bruins podlehli Capitals 2:3.

David Pastrňák a Patrice Bergeron se radují z branky

V sedmé minutě první třetiny se dostal do vedení Washington zásluhou Toma Wilsona. To ale nevydrželo moc dlouho, protože o pár minut později Jake DeBrusk vstřelil gól na 1:1. Po inkasované brance došlo ke střídání gólmanů na straně Capitals. Led opustil zraněný Vaněček, kterého nahradil jeho kolega Craig Anderson.

"Je to skvělý brankář, který jen potvrdil, že má spoustu zkušeností. Byl vhozen do zápasu a zvládl to s naprostým klidem. Vyřešil několik těžkých situací a ukázal, že v play off stále může chytat," chválil amerického brankáře Oshie.

Druhá třetina nezačala pro Boston tak, jak by si zřejmě přáli. V deváté minutě se totiž prosadil Brenden Dillon a Capitals se dostali opět do vedení. Bruins však nepřestali bojovat a v závěru druhé třetiny dokázali skóre opět vyrovnat.

"Wilsonova střela od modré letěla nad branku, ale ta teč ji srazila dolů a já už nedokázal reagovat. Puk se mi od hrudníku odrazil mezi nohy a pravděpodobně jsem si ho srazil do branky sám," popsal úvodní gól brankář Bostonu Tuukka Rask.

Druhý zásah do branky Capitals vstřelil Nick Ritchie z přesilovky. Na vyrovnávací gól mu přihrál Pastrňák. Zbývala poslední třetina utkání, při níž nepadla žádná branka a následovalo prodloužení. Výhru Capitals zařídil v páté minutě prodloužení pohotovou tečí Nic Dowd, a tak nakonec Boston podlehl Washingtonu v prodloužení 3:2.

Zvláštní náboj měl večer pro dlouholetého kapitána Bostonu Zdena Cháru, který hned v prvním zápase play off v dresu Washingtonu narazil na svůj bývalý tým. Slovenský obránce nastoupil jako sedmý hráč v historii do vyřazovací fáze po 44. narozeninách a navázal na Jaromíra Jágra, který v roce 2016 bojoval v play off v dresu Floridy.

Paralelně se začátkem play off se dohrávají odložené zápasy základní části. Poslední duel odehrál Edmonton, před vstupem do play off ale zaváhal a podlehl Vancouveru 1:4. Hráči Canucks rozhodli mezi 50. a 54. minutou, kdy vstřelili tři branky. Na jediný gól Oilers nahrál Connor McDavid a uzavřel svou bilanci ve zkrácené sezoně na 105 bodech (33+72).

K ukončení základní části zbývá dohrát poslední tři zápasy mezi Vancouverem a Calgary.

NHL:
1. kolo play off, Východní konference:
Washington - Boston 3:2 v prodl.
Branky: 7. T. Wilson, 29. Dillon, 65. Dowd – 14. DeBrusk, 37. N. Ritchie (Pastrňák). Střely na branku: 32:26. Vítek Vaněček odchytal za Washington 13 minut a 10 sekund, inkasoval jednu branku ze čtyř střel a úspěšnost zásahů měl 75 procent. Diváci: 5333 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Dowd, 2. C. Anderson, 3. Dillon (všichni Washington). Stav série 1:0.
Základní část:
Edmonton - Vancouver 1:4
Branky: 13. A. Larsson – 50. a 54. Highmore, 22. Horvat, 50. Boyd. Střely na branku: 32:41. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Highmore, 2. Demko, 3. Horvat (všichni Vancouver).