Hlavní obsah

Česká hvězda z NHL srovnává triumfy: V Brně to žilo!

16. 5. 2023 9:46

Je mu sice teprve 24 let, přesto má na svém kontě již pět různých triumfů. Nadějný český útočník Martin Nečas jako poslední pamatuje na vítězství Calderova poháru ze sezony 2018/19, kdy s týmem Charlotte Checkers ovládl AHL. Právě tento ročník byl z Nečasova pohledu stěžejní, v následných sezonách se totiž naplno zabydlel v NHL v týmu Caroliny, která ho v roce 2017 draftovala z 12. místa. „Byla to výborná zkušenost, měl jsem možnost růst,“ přibližuje Nečas hokejovém pořadu Příklep na Sport.cz.

Vítězství v Calder Cupu? V AHL se to tak neprožívá, vysvětluje Martin Nečas v pořadu PříklepVideo: Sport.cz

 
Článek

Kariéra rodáka z Nového Města na Moravě je zatím plná úspěchů. V české extralize odehrál v dresu brněnské Komety dvě sezony a vyhrál dva tituly, po draftu do NHL pro změnu hned během první sezony na farmě Caroliny získal Calderův pohár s týmem Charlotte Checkers. Během několika měsíců tak měl možnost porovnat jak oslavy v Česku, tak v zámoří.

„Je to stejné, jako když vyhrajete cokoliv jiného. Stejné jako s Kometou, když jsme vyhráli extraligu. Stejný zážitek," líčí Nečas, který přesto uvádí jednu odlišnost. „V AHL se to tolik neprožívá. S Kometou jsme vyhráli dvakrát za sebou, oslavy a všechno okolo byly jinačí. V Brně to žilo. Charlotte ale není město, kde by se to úplně oslavovalo," popisuje Nečas, který za Checkers dohromady nasbíral 66 kanadských bodů.

Jak se žije v Raleigh. Útočník Martin Nečas vysvětluje v pořadu PříklepVideo: Sport.cz

Štace na farmě v AHL byla pro Nečase výborná zkušenost. Hned v následujícím roce se naplno uchytil v sestavě Caroliny, kde tráví již šestou sezonu (2017/18 odehrál jeden zápas), a teď ho čeká semifinále Stanley Cupu proti Floridě. „Byla to výborná zkušenost. Tím víc jsem si zvykl na hokej v AHL a NHL. Pomohlo mi to směrem nahoru. Měl jsem prostor růst," má radost čtyřiadvacetiletý rodák Nového města na Moravě, jenž se v posledních letech zabydlel v Raleigh, hlavním městě Severní Karolíny.

„Není to město jako třeba New York. Je to spíš na dobré žití s rodinou. Navíc je tu dobré počasí, je tu hodně zeleno. Na trénink nebo na halu jedu 10 minut, na letiště 15. Všechno je tu kousek," povídá o zkušenostech dvojnásobný český mistr s Kometou, vítěz MIH 2016 a ligy staršího dorostu ze sezony 2015/16.

Reklama