Columbus - Boston 4:5 SNČeský souboj vyzněl pro Pastrňáka

Boston

David Pastrňák asistencí a rozhodujícím nájezdem pomohl Bostonu k výhře 5:4 nad Columbusem, v jehož dresu se prosadil gólem a přihrávkou Jakub Voráček. Bod za asistenci si připsal také Dominik Kubalík, jehož Chicago však podlehlo 3:4 Philadelphii.

David Pastrňák proměňuje rozhodující nájezd proti Columbusu.

Voráček nejprve ve druhé třetině pomohl svému týmu do vedení 3:2 v přesilové hře. Kladenský rodák na modré čáře nabil Zachu Werenskému a jeho střela i díky nejistému zákroku lapačkou Jeremyho Swaymana skončila v síti.

Ve třetí části pro změnu asistoval v přesilovce David Pastrňák. Pětadvacetiletý útočník naznačil střelu z kruhu, ale místo ní šikovně přihrál před bránu Tayloru Hallovi, který sice netrefil kotouč ideálním způsobem, ale po odrazech od obou tyčí se nakonec dostal k dorážce Patrice Bergeron a poslal Boston pět minut před koncem do vedení 4:3.

Blue Jackets si nakonec přece jen vynutili prodloužení gólem tři sekundy před koncem. Jakub Voráček se v početní výhodě šesti proti čtyřem dostal ke střele zpoza kruhů a krátkým příklepem umístil své zakončení skrz těla bránících soupeřů přesně k tyči.

Klání dospělo až do samostatných nájezdů, které rozhodla třetí série, v níž se dostali do akce oba čeští hrdinové. David Pastrňák při svém nájezdu naznačil pohyb do blafáku, ale místo kličky překonal Elvise Merzlikinse střelou nad lapačku.

Poté vstoupil na led Jakub Voráček. Také on volil prudkou ránu zápěstím. Tu však zastavil připravený beton Swaymana, a tak zůstal jediným úspěšným střelcem v nájezdech David Pastrňák, jenž tak pro svůj tým zařídil výhru 5:4.

Bodoval také Dominik Kubalík, jemuž byla připsána asistence za účast na kombinaci, po níž se trefil Dylan Strome. Chicago však podlehlo Philadelphii 3:4.

Tomáš Hertl s Radimem Šimkem byli u domácí prohry San Jose 0:8 s Nashvillem. Svůj bodově nejúspěšnější zápas kariéry odehrál Michael McCarron, který si připsal čtyři body za dvě branky a dvě asistence, jeho spoluhráč Juuse Saros potřeboval na čisté konto 20 zákroků.

Vítek Vaněček 29 zásahy přispěl k výhře Washingtonu 5:2 proti hostům ze Seattlu.

Auston Matthews vstřelil dvě branky v souboji svého Toronta s Vancouverem. Americkému útočníkovi zbývá jediný zásah, aby dosáhl na 40gólovou metu. Navíc se posunul do čela tabulky střelců soutěže před Leona Draisaitla. Javorové listy však prohrály 4:6.

Leon Draisatil také naskočil do sobotního programu, jenže místo gólu získal jen bod za asistenci u branky Evandera Kanea. Edmonton prohrál s Montrealem 2:5 a pro Canadiens už to byla sedmá výhra v posledních osmi střetnutích.

Filipové Zadina a Hronek nechyběli v sestavě Detroitu, který prohrál na Floridě 2:6. Za domácí hrál další Čech Radko Gudas.

Skvělý zápas prožil Nick Schmaltz v dresu Arizony. Americký útočník vstřelil dvě branky a u dalších pěti asistoval. Tolik bodů se žádnému hráči NHL nepodařilo v jednom utkání získat deset let. Naposledy v únoru 2012 dokázal nastřádat osm bodů Sam Gagner jako hráč Edmontonu.

Kojoti s velkým přispěním Schmaltze porazili Ottawu 8:5. Zápas nabídl velice divoký průběh, když Arizona vedla po 32 minutách hry už 4:0, ale Senátorům se povedlo pěti góly otočit vývoj ve svůj prospěch. Schmaltz a spol. však přidali další čtyři trefy a po závěrečné siréně tak byli šťastnějším týmem.

Střetnutí dvou nejlepších týmů Západní konference bylo zároveň soubojem dvou českých gólmanů. Tím spokojenějším mohl být nakonec Dan Vladař, který z 36 střel inkasoval třikrát a s Calgary tak slavil výhru 4:3 po prodloužení.

Pavel Francouz se dostal do brány až v průběhu duelu, když střídal Darcyho Kuempera. Francouz inkasoval jen jedinou z 22 střel, jednalo se však zrovna o gól v prodloužení z hole Johnnyho Gaudreaua.

New York Islanders vyhráli nad St. Louis 2:1, když o vítězství rozhodl svým 20 gólem v sezoně Brock Nelson. Ilja Sorokin podpořil triumf Ostrovanů 27 zákroky.

Výsledky NHL
NY Islanders - St. Louis 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 7. Wahlstrom, 22. Nelson - 58. Thomas. Střely na branku: 20:28. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Sorokin, 3. Dobson (všichni NY Islanders).
Philadelphia - Chicago 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)
Branky: 36. a 49. Atkinson, 5. Lindblom, 44. Brassard - 33. a 39. D. Strome (na první D. Kubalík), 21. DeBrincat. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.848. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Brassard, 3. Farabee (všichni Philadelphia).
Arizona - Ottawa 8:5 (2:0, 2:3, 4:2)
Branky: 5. a 23. N. Schmaltz, 14. a 45. Keller, 33. Maccelli, 47. Crouse, 55. Gostisbehere, 57. Mayo - 34. a 37. P. Kelly, 36. Norris, 41. Formenton, 42. N. Paul. Střely na branku: 31:46. Diváci: 11.810. Hvězdy zápasu: 1. Schmaltz, 2. Gostisbehere, 3. Keller (všichni Arizona).
Florida - Detroit 6:2 (3:1, 3:0, 0:1)
Branky: 19. a 37. A. Lundell, 5. Marchment, 11. Duclair, 28. S. Bennett, 32. Lucas Carlsson - 8. Fabbri, 55. Bertuzzi. Střely na branku: 39:23. Diváci: 15.890. Hvězdy zápasu: 1. A. Lundell, 2. Bennett, 3. Barkov (všichni Florida).
Toronto - Vancouver 4:6 (1:2, 3:1, 0:3)
Branky: 29. a 33. Matthews, 10. Tavares, 26. N. Robertson - 8. J. T. Miller, 20. Hamonic, 25. Boeser, 42. Pearson, 47. Chiasson, 60. Motte. Střely na branku: 38:29. Diváci: 17.534. Hvězdy zápasu: 1. Boeser (Vancouver), 2. Matthews (Toronto), 3. Hamonic (Vancouver).
Washington - Seattle 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 32. a 58. Sheary, 12. T. Wilson, 13. D. Orlov, 41. Ovečkin - 17. Donskoi, 21. Blackwell. Střely na branku: 25:31. Vítek Vaněček odchytal za Washington celý zápas, inkasoval dvě branky z 31 střel a úspěšnost zákroků měl 93,5 procenta. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. T. Wilson, 3. Sheary (všichni Washington).
Columbus - Boston 4:5 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 17. Nyquist, 19. Gavrikov, 35. Werenski (Voráček), 60. Voráček - 11. DeBrusk, 22. Haula, 45. Craig Smith, 55. Bergeron (Pastrňák), rozhodující sam. nájezd Pastrňák. Střely na branku: 24:32. Diváci: 19.434. Hvězdy zápasu: 1. Laine (Columbus), 2. Marchand (Boston), 3. Voráček (Columbus).
San Jose - Nashville 0:8 (0:2, 0:2, 0:4)
Branky: 11. a 47. McCarron, 19. a 45. Duchene, 23. Josi, 40. Luff, 52. Trenin, 54. Mikael Granlund. Střely na branku: 20:36. Diváci: 13.936. Hvězdy zápasu: 1. McCarron, 2. Josi, 3. Duchene (všichni Nashville).
Edmonton - Montreal 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: 12. E. Kane, 26. R. McLeod - 11. Caufield, 20. B. Gallagher, 31. Suzuki, 51. Lehkonen, 57. M. Hoffman. Střely na branku: 30:29. Diváci: 18.258. Hvězdy zápasu: 1. Suzuki (Montreal), 2. Hyman (Edmonton), 3. Caufiel (Montreal).
Colorado - Calgary 3:4 po prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 1. Landeskog, 19. Burakovsky, 30. MacKinnon - 3. a 20. E. Lindholm, 22. Gudbranson, 61. J. Gaudreau. Střely na branku: 36:37. Pavel Francouz odchytal za Colorado 39 minut a 10 sekund, inkasoval jednu branku z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 95,5 procenta. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval tři branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Diváci: 18.087. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau, 2. E. Lindholm (oba Calgary), 3. Landeskog (Colorado).