New Jersey - Detroit 4:3Vaněček vychytal výhru Devils. Chytil přispěl k výhře Rangers. Zadinova trefa body San Jose nepřinesla

Program hokejové NHL nabírá na obrátkách a během třetího hracího dne byli opět vidět i čeští zástupci. Pod jasné vítězství New Yorku Rangers v Buffalu 5:1 se zapsal asistencí útočník Filip Chytil. Česká enkláva Ďáblů z New Jersey se raduje z vítězství 4:3 nad Detroitem. Ondřej Palát asistoval u vyrovnávací branky Devils a gólman Vít Vaněček si připsal 32 zákroků. Jakub Vrána asistoval u jediné branky St. Louis, které podlehlo v Dallasu 1:2 po nájezdech. V dresu San Jose se po asistenci Tomáše Hertla prosadil Filip Zadina, Sharks však podlehli Vegas 1:4.

Gólman New Jersey Vítek Vaněček.

Slavný newyorský klub v Buffalu od počátku dominoval. Skóre otevřel již ve čtvrté minutě Alexis Lafrenière, na jehož trefu si připsal asistenci Filip Chytil. Rangers ještě v prvním dějství přidali další branku a vývoj zápasu kontrolovali. Čestný úspěch domácích Sabres si připsal Němec Peterka.

Největší zásluhu na pohodlné výhře Jezdců 5:1 mělo duo z první formace. Chris Kreider byl autorem vítězné branky Rangers a navíc přidal klíčovou pojistku v 52. minutě z oslabení. U obou úspěchů mu asistoval švédský parťák Mika Zibanejad, jenž si připsal celkem tři finální přihrávky.

Jamie Benn vstřelil po 18 sekundách druhé třetiny úvodní gól Dallasu, ale z vedení se domácí radovali necelé tři minuty. Vrána přihrál mezi kruhy Tyleru Tuckerovi, který vyrovnal. V rozstřelu, který rozhodl Matt Duchene, český útočník šanci nedostal.

Vaněček, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, se několikrát vyznamenal zejména v úvodní polovině utkání a poprvé inkasoval až ve 33. minutě, když jej překonal zblízka Daniel Sprong. Na 2:1 otočil ještě v prostřední třetině dvěma góly hvězdný Jack Hughes. U první trefy mu přihrál Palát do jízdy a lídr domácích překvapil gólmana Villeho Hussa, když se od jeho zad dostal nahození ze záporného úhlu do branky.

Detroit vyrovnal v 50. minutě v přesilové hře, kterou využil Alex DeBrincat, ale New Jersey odskočilo trefami Dougieho Hamiltona a Erika Hauly na 4:2. Hosté už jen zápas zdramatizovali, když se prosadil 34 sekund před koncem Robby Fabbri z dorážky.

Philadelphia v souboji dvou outsiderů letošního ročníku přehrála Columbus na jeho ledě 4:2. Opening night domácím Blue Jackets zkazil především Travis Konecny, který poslal Flyers v úvodním dějství do vedení 2:1 a sekundu před koncem třetí periody přidal čtvrtý zásah Letců.

Minnesota v Excel Energy Center porazila Floridu 2:0. O vítězství Wild rozhodli švédské hvězdy. Gólman Filip Gustavsson kryl 41 střel Panthers a útočník Joel Eriksson si připsal bilanci 1+1.

San Jose doma na Vegas nestačilo. Porážce 1:4 nezabránila ani trefa Filipa Zadiny, který se dostal k odraženému kotouči a střelou z pravého kruhu srovnal na 1:1. Asistenci na branku posily Sharks z Detroitu si připsal Tomáš Hertl. O výsledku utkání rozhodly dva zásahy Golden Knights v rozmezí 53 sekund ze závěru druhé třetiny.

NHL:
Buffalo - NY Rangers 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Branky: 39. Peterka - 13. a 52. Kreider, 4. Lafreniere (CHYTIL), 33. Panarin, 59. Trouba. Střely na branku: 25:31. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Panarin (oba NY Rangers), 3. Peterka (Buffalo).
Columbus - Philadelphia 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
Branky: 9. Bean, 60. Laine - 13. a 60. Konecny, 4. Farabee, 59. Atkinson. Střely na branku: 33:37. Diváci: 18.614. Hvězdy zápasu: 1. Hart (Philadelphia), 2. Merzlikins (Columbus), 3. Konecny (Philadelpha).
New Jersey - Detroit 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Branky: 34. a 39. J. Hughes (na první PALÁT), 56. Hamilton, 59. Haula - 33. Sprong, 51. DeBrincat, 60. Fabbri. Střely na branku: 27:35. Vítek Vaněček odchytal za New Jersey celý zápas, inkasoval tři góly z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 91,4 procenta. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. J. Hughes, 2. VANĚČEK, 3. Hamilton (všichni New Jersey).
Nashville - Seattle 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 31. Sissons, 51. Nyquist, 59. Pärssinen. Střely na branku: 35:23. Diváci: 17.629. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Sissons, 3. Nyquist (všichni Nashville).
Dallas - St. Louis 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 21. Jamie Benn, rozhodující sam. nájezd Duchene - 23. Tucker (VRÁNA). Střely na branku: 34:24. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger (Dallas), 2. Binnington (St. Louis), 3. Duchene (Dallas).
Minnesota - Florida 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 8. Faber, 33. Eriksson Ek. Střely na branku: 21:41. Diváci: 18.976. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson, 2. Faber, 3. Eriksson Ek (všichni Minnesota).
San Jose - Vegas 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 18. ZADINA (HERTL) - 16. Amadio, 39. Hague, 40. Roy, 43. Pachal. Střely na branku: 23:32. Diváci: 17.435. Hvězdy zápasu: 1. Hague, 2. W. Karlsson, 3. Pachal (všichni Vegas).