Ottawa - San Jose 6:5 PPHertl prožil dvougólový večer. Simon s Frkem asistencemi pomohli k výhrám svých mužstev

New York

Skvělé střelecké představení Tomáše Hertla nestačilo hokejistům San Jose k vítězství na ledě Ottawy v nočním programu zámořské NHL. Důvod k radosti měl naopak Dominik Simon, jenž dvěma přihrávkami pomohl Pittsburghu k důležitému úspěchu a zvednutí sebevědomí. Bod si připsal také útočník ve službách Detroitu Martin Frk.

Tomáš Hertl na archivním snímku s Kevinem Labancem (62).

Výborný individuální výkon Tomáše Hertla, který už v sedmé minutě načal gólový účet utkání v Ottawě, nebyl Žralokům nakonec příliš platný. Totálně zpackaná třetí třetina, ve které přišli o pracně vybudovaný tříbrankový náskok, je asi bude ještě dlouho strašit.

Odchovanec pražské Slavie se nejprve prosadil v oslabení, když skvěle zakončil svůj samostatný únik nad lapačku brankáře Senátorů Craiga Andersona. Druhou branku si český centr nechal na druhou část hry a potřeboval k ní kromě svého umu i notnou dávku štěstí, když z těžké situace za brankou jenom nahodil kotouč před amerického veterána v brance domácích, který si nešťastně hokejkou sám zasunul puk za svá záda.

Pohoda hostů, kteří v tu chvíli vedli 5:2, však rozhodně nebyla na místě. V poslední třetině se hráči Ottawy dostali k velkému náporu, dvojnásobně v ní přestříleli svého soka a třemi góly v řadě poslali duel do prodloužení, ve kterém už načaté Žraloky dorazili. Vítěznou trefu si připsal už po sedmi sekundách prodloužení Matt Duchene.

Simon znovu vedle Crosbyho

Dominik Simon dostal ve druhém zápase po sobě příležitost v prvním útoku Tučňáků a vedl si příkladně. Povedený zápas celého mužstva na ledě NY Islanders ozdobil dvěma asistencemi. Jeho parťák z formace a největší hvězda Pittsburghu Sidney Crosby, byl u všech čtyř zásahů. Neméně skvělé utkání pak odchytal gólman Penguins, mladíček Tristan Jarry, jenž pochytal 31 střel, aniž by jedinkrát inkasoval.

Martin Frk se stabilně zabydlel v letošní sezóně v kádru Red Wings a při nemnoha startech gólmana Mrázka je letos nejvyužívanějším Čechem týmu kouče Blashilla. V souboji týmů ze spodní části Východní konference se právě i díky bodu čtyřiadvacetiletého Frka mohli radovat domácí a těsně před polovinou základní části NHL se dostali o dva body právě před Pantery.

Výsledky NHL
NY Islanders - Pittsburgh 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 21. a 54. Sprong (na první Simon), 24. Malkin, 36. Crosby (Simon). Střely na branku: 31:38. Diváci: 13 641. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Jarry, 3. Sprong (všichni Pittsburgh)
Ottawa - San Jose 6:5 v prodl. (1:2, 1:3, 3:0 - 1:0)
Branky: 49. a 61. Duchene, 11. Dzingel, 25. Mark Stone, 41. Brassard, 51. Hoffman - 7. a 34. Hertl, 13. M. Karlsson, 23. Tierney, 24. Burns. Střely na branku: 43:35. Diváci: 16 061. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Mark Stone (oba Ottawa), 3. Hertl (San Jose)
Detroit - Florida 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 1. Athanasiou, 28. Tatar, 49. Mantha (Frk), 56. Nyquist - 40. Matheson, 44. Barkov. Střely na branku: 19:40. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Howard, 2. Athanasiou (oba Detroit), 3. Barkov (Florida)
Winnipeg - Buffalo 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 10. Byfuglien, 16. Trouba, 27. Wheeler, 41. Little - 12. Scandella, 39. J. Larsson, 53. S. Wilson. Střely na branku: 29:29. Diváci: 15 321. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Byfuglien (oba Winnipeg), 3. J. Larsson (Buffalo)
Chicago - Vegas 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)
Branky: 19. Hinostroza, 28. Sharp, 40. Schmaltz, 41. J. Toews - 5. Tuch, 16. Marchessault, 26. W. Karlsson, 46. Eakin, 54. R. Smith. Střely na branku: 32:43. Diváci: 21 933. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith (Vegas), 2. Hinostroza, 3. J. Toews (oba Chicago)