Philadelphia - Washington 4:1Hokejisté Philadelphie smetli Washington, Voráček se tentokrát neprosadil

Philadelphia

Hokejisté Philadelphie Flyers si v nočním utkání zámořské NHL poradili na domácím ledě s Washingtonem. Na výhře 4:1 se jedním gólem i asistencí podílela největší hvězda domácích Claude Giroux, jeho parťák z prvního útoku Jakub Voráček tentokrát zůstal bez bodu. V dalších zápasech se vedlo Montrealu, který vyhrál na ledě Toronta 5:2 a Anaheimu, Kačeři doma rozstříleli Nashville 5:1. Ve vyrovnaném souboji porazilo Los Angeles Křídla z Detroitu 2:1.

Gólman Philadelphie Ilja Bryzgalov slaví výhru Flyers nad Washingtonem.

Jakub Voráček po šesti zápasech, v nichž získal 14 bodů, tentokrát vyšel bodově naprázdno. Jedním gólem se na vítězství Flyers podílel útočník Simon Gagne, který se v rámci úterního trejdu z Los Angeles po třech letech vrátil do Philadelphie, kde strávil prvních deset sezón své kariéry v NHL.

"Měl jsem pocit, jako bych odtud nikdy neodešel," uvedl po utkání Gagne, který ve 24. minutě v přesilové hře zvýšil na 3:0 a připsal si první gól po patnácti měsících. "Když jsem před zápasem procházel halou, každého jsem znal. Přijetí od fanoušků bylo taky skvělé. Je to jako vrátit se domů," dodal Gagne.

Povedený debut v NHL prožil v brance Capitals Phillip Grubauer, který ve druhé třetině po čtvrtém inkasovaném gólu nahradil Bradena Holtbyho. Jednadvacetiletý rodák z německého Rosenheimu navlékl zápasový dres díky nemoci Michala Neuvirtha a během 25 minut zlikvidoval všech 14 střel.

Kaberle se vrátil do sestavy Montrealu

Ilja Bryzgalov si na druhé straně připsal 23 úspěšných zákroků, o čisté konto ho připravil až dvě minuty před koncem třetí třetiny Joel Ward.

Po skoro měsíční přestávce znovu naskočil do sestavy Montrealu obránce Tomáš Kaberle, který strávil dvanáct zápasů jen mezi náhradníky. V zápase s Torontem byl na ledě u jednoho z pěti gólů Canadiens, kteří vyhráli 5:2. Hokejistům Montrealu se povedla odveta za debakl 0:6, který utrpěli před třemi týdny ve vzájemném souboji na domácím ledě. Od té doby bodovali ve všech devíti zápasech a sedmkrát zvítězili.

"Byl to pro nás důležitý zápas. Toronto u nás sehrálo skvělý zápas a my jim to chtěli vrátit," přiznal trenér Montrealu Michel Therrien. "Dobře jsme se připravili, dokázali jsme krotit emoce a udávali jsme tón zápasu," pochvaloval si Therrien. Canadiens na ledě dominovali, což dokládá i téměř dvojnásobný počet střel na branku (40:23). O svém vítězství ale rozhodli až ve třetí třetině, kterou vyhráli 3:0. Dvěma góly se blýskl Max Pacioretty.

Pozici druhého nejlepšího týmu soutěže potvrdil Anaheim, který rozstřílel Nashville 5:1 a připsal si už sedmou domácí výhru v řadě. Hrdinou zápasu se stal Kyle Palmieri, který dal svůj první hattrick v NHL.

Na pět zápasů prodloužili svou vítěznou sérii obhájci Stanleyova poháru z Los Angeles, kteří díky dvěma gólům v posledních deseti minutách třetí třetiny porazili Detroit 2:1.

Výsledky NHL:
Toronto - Montreal 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky: 14. McLaren, 36. MacArthur - 25. a 55. Pacioretty, 17. Jemelin, 50. Gallagher, 58. Gionta. Střely na branku: 23:40. Diváci: 19.625.
Los Angeles - Detroit 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
Branky: 51. J. Carter, 56. Kopitar - 10. Quincey. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18.118.
Anaheim - Nashville 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Branky: 4., 16. a 22. Palmieri, 3. Bonino, 40. S. Koivu - 30. C. Smith. Střely na branku: 28:21. Diváci: 13.630.
Philadelphia - Washington 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 1. Giroux, 5. Simmonds, 24. Gagne, 35. Talbot - 58. Ward. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19.904.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39