Nashville - Anaheim 5:2Kaše slavil gól. Jeho trefa naděje ale Anaheim nespasila

New York/Praha

Hokejový útočník Ondřej Kaše se jako jediný z Čechů střelecky prosadil v nedělních zápasech NHL. Jeho trefa sice vykřesala pro Anaheim naději, ale Ducks nakonec podlehli Nashvillu 2:5.

Útočník Anaheimu Ondřej Kaše slaví se spoluhráči gól proti Nashvillu.

V utkání v Nashvillu se radoval z vůbec prvního hattricku kariéry americký útočník Austin Watson. Zápas nejprve střelecky otevřel a minutu a šest sekund před koncem svým třetím gólem v utkání, tentokrát už do prázdné brány, domácím definitivně potvrdil výhru.

Kaše, který chyběl Anaheimu kvůli otřesu mozku úvodních osmnáct utkání sezony, zaznamenal svoji třetí branku v tomto ročníku osm sekund před druhou sirénou. Filip Forsberg se při zakládání útoku nechal v obranném pásmu obrat o kotouč a rodák z Kadaně následně po šikovné kličce překonal brankáře Pekku Rinneho.

Ducks tak opět snížili na rozdíl jediného gólu. Na začátku třetí části ale inkasovali v oslabení a v závěru jim nevyšel ani risk bez brankáře.

V obraně Anaheimu nastoupil po návratu z farmy obránce Andrej Šustr. Odehrál jedenáct minut a pět sekund a duel skončil se zápornou bilancí - 1.

Střelecky naprázdno vyšel podruhé za sebou útočník New Jersey Pavel Zacha, jenž si při porážce od Tampy 2:5 připsal dvě střely na bránu a dva hity. Lightning rozhodli duel čtyřmi góly v první třetině. Tolik branek v úvodní části nastříleli podruhé za sebou.

Gólman David Rittich se tentokrát do sestavy Calgary nedostal. Plameny s Mikem Smithem v bráně slavili jednoznačné vítězství na ledě Arizony 6:1. Dvakrát se za hosty trefili Noah Hanifin a Mark Jankowski.

Arizona - Calgary 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Branky: 54. Keller - 17. a 29. Hanifin, 32. a 45. Jankowski, 8. Monahan, 44. Brodie. Střely na branku: 29:27. Diváci: 12 821. Hvězdy zápasu: 1. Hanifin, 2. Jankowski (oba Calgary), 3. Keller (Arizona).
Tampa Bay - New Jersey 5:2 (4:1, 1:0, 0:1)
Branky: 8. a 29. B. Point, 4. Killorn, 10. T. Johnson, 12. Paquette - 10. Noesen, 46. Bratt. Střely na branku: 35:35. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. B. Point, 2. Kučerov, 3. McDonagh (všichni Tampa Bay).
Nashville - Anaheim 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 12., 39. a 59. Watson, 26. Bonino, 43. C. Smith - 23. Henrique, 40. O. Kaše. Střely na branku: 33:19. Diváci: 17 167. Hvězdy zápasu: 1. Watson, 2. Bonino, 3. Sissons (všichni Nashville).
Los Angeles - Edmonton 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: 8., 25. a 60. D. Brown, 45. Kopitar, 60. Luff - 14. a 23. Chiasson. Střely na branku: 32:34. Diváci: 17 581. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. D. Brown (oba Los Angeles), 3. Chiasson (Edmonton).