Edmonton - NY Rangers 4:5 SNMcDavid znova pokořil milník, blíží se k další trofeji

Kanadský hokejový útočník Connor McDavid z Edmontonu, lídr produktivity v NHL, si připsal 100. a 101. bod v sezoně a blíží třetímu zisku Art Ross Trophy pro vítěze kanadského bodování za sebou a celkově pátému v kariéře. V 56 zápasech zaznamenal 101 bodů za 42 gólů a 59 asistencí. Edmonton však prohrál na vlastním ledě s týmem New York Rangers 4:5 po samostatných nájezdech.

Český bek k McDavidovi a spol.? Ve hře prý je zajímavý trejd. Diskuse z pořadu PříklepVideo: Sport.cz

Kanaďan si 100. bod připsal již v první třetině, kdy od pravého mantinelu dokázal puk přihrát Kanaďanovi Nugentu-Hopkinsovi, který poté puk nadhodil do brankoviště. Po šrumci před brankou se kotouč znova dostal právě ke kanadskému útočníkovi, který dokázal puk dotlačit mezi 3 tyče.

V 1. třetině si připsal McDavid i bod načínající jeho letošní druhou stovku, kdy dokázal vyjet zpoza branky Rangers, přihrát německému Draisaitlovi, který se svojí tvrdou střelou nemýlil a zvýšil stav na 4:1.

Ani gólová smršť v první třetině utkání však Edmontonu nepomohla k ovládnutí celého zápasu. Hráči Rangers ve druhé a třetí fázi zápasu dokázali utkání vyrovnat a po nájezdech získali dva body do tabulky. Rozhodující nájezd jel za New York také český útočník Filip Chytil, ten však svůj nájezd neproměnil.

Petr Mrázek zastavil na ledě Ottawy 28 střel a dovedl v NHL hokejisty Chicaga k vítězství 4:3 po nájezdech. Český gólman si připsal výhru poprvé od 19. ledna.

Patrick Kane dostal Chicago do vedení už po 44 sekundách hry, ale Ottawa otočila na 3:1. Shane Pinto vyrovnal tečí a další dvě branky vstřelili domácí na začátku třetí třetiny. Claude Giroux překonal Mrázka bekhendovým blafákem mezi betony a Brady Tkachuk zakončil povedenou souhru do prázdné branky.

Chicago se ale nevzdalo a utkání překlopilo na svou stranu z rychlých protiútoků. Sam Lafferty snížil v 51. minutě z úniku v oslabení a Kane se prosadil v čase 56:55 z přečíslení dva na jednoho. Z dalšího brejku ukončil zápas Andreas Athanasiou. Mrázek tak dosáhl výhry po měsíci, v posledních šesti startech vychytal týmu pouze bod.

"Na střídačce jsme byli i za stavu 1:3 pozitivní. Věděli jsme, že to s námi vypadá bledě, ale makali jsme dál. Hodně nám pomohl druhý gól, z ničeho nic to bylo 2:3 a věděli jsme, že máme šanci," řekl k obratu Kane, který přeskočil v historické tabulce produktivity amerických hráčů na čtvrtém místě Jeremyho Roenicka. Na kontě má 1217 bodů (441+776).

Ottawa má problémy s gólmany, Anton Forsberg i Cam Talbot jsou zranění. Příležitost tak dostal Mads Sögaard. "Za góly vůbec nemůže. Na konci zápasu jsme často ztráceli puk," podotkl Tkachuk. "To je NHL. Pokud na sekundu polevíte, může se stát tohle," uvedl kouč Ottawy D.J. Smith.

New York Islanders zdolali Pittsburgh 5:4, přestože prohrávali 1:3 a ve 39. minutě ještě 2:4. Na výhře se podíleli Brock Nelson a Anders Lee shodně dvěma góly a jednou přihrávkou. Zápas rozhodl Zach Parise v čase 57:17 a stylově ozdobil svůj 1200. duel v NHL.

Anaheim podlehl doma Los Angeles 3:6. Na straně poražených sledoval zápas ze střídačky Lukáš Dostál, který si v minulém startu pokazil čísla sedmi inkasovanými góly. Kings vstřelili polovinu branek v přesilové hře, dvakrát se trefil Viktor Arvidsson.

Výsledky NHL:
NY Islanders - Pittsburgh 5:4 (1:1, 2:3, 2:0)
Branky: 14. a 40. Lee, 35. a 46. Nelson, 58. Parise - 24. a 39. Rakell, 12. Crosby, 26. Zucker. Střely na branku: 28:44. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Nelson, 2. Lee, 3. Parise (všichni NY Islanders).
Ottawa - Chicago 3:4 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)
Branky: 28. Pinto, 43. Giroux, 45. B. Tkachuk - 1. a 57. P. Kane, 51. Lafferty, 63. Athanasiou. Střely na branku: 31:32. PETR MRÁZEK odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval tři branky z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Diváci: 19.125. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Stützle, 3. B. Tkachuk (oba Ottawa).
Minnesota - Dallas 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 47. Zuccarello, rozhodující sam. nájezd Boldy - 51. Jamie Benn. Střely na branku: 32:30. Diváci: 19.239. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson, 2. Boldy (oba Minnesota), 3. Oettinger (Dallas).
Anaheim - Los Angels 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
Branky: 26. Shattenkirk, 43. McTavish, 54. Vatrano - 33. a 56 Arvidsson, 15. Lizotte, 38. Kempe, 50. Kopitar, 59. Fiala. Střely na branku: 27:41. Diváci: 17.272. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. McTavish (Anaheim), 3. Fiala (Los Angeles).
Edmonton - NY Rangers 4:5 po sam. nájezdech (4:1, 0:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 8. Nugent-Hopkins, 13. Barrie, 13. Ryan, 19. Draisaitl - 14. a 27. Kreider, 42. a rozhodující sam. nájezd Lafreniére (na pátý CHYTIL), 54. Zibanejad. Střely na branku: 29:38. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Kreider (NY Rangers), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).