Ottawa - Chicago 5:3Michálek se trefil a Ottawa stále myslí na play off. Calgary se zranil Šmíd

Praha/Ottawa

Senators opět pomohla česká spolupráce. V hokejové NHL porazila Ottawa nadupané Chicago 5:3. Po úspěšné akci první formace se trefil také český útočník Milan Michálek. Ottawa tak stále drží teoretickou naději na účast ve vyřazovacích bojích. V dresu Calgary nedohrál Ladislav Šmíd.

Ottawský útočník Milan Michálek překonává po přihrávce spoluhráče Hemského brankáře Raantu.

Hlavním strůjcem vítězství Senators nad obhájcem Stanleyova poháru byl Craig Anderson. Americký gólman, který týmu chyběl minulé tři týdny kvůli zranění, ve svém prvním utkání po uzdravení kryl 46 střel soupeře.

Utkání se zdálo rozhodnuté už zpočátku druhé třetiny, kdy na 3:0 zvýšil jindřichohradecký rodák Michálek. V pohledné akci zatáhl Hemský po pravém křídle puk do útoku, tam ho předal Spezzovi, který přihrál Michálkovi před prázdnou branku. Chicago ve druhé periodě ještě dokázalo snížit na rozdíl jediné branky, Senators si ale ve zbytku zápasu vítězství pohlídali.

Ottawa si tak drží teoretickou šanci na play off. Devět utkání před koncem základní části ztrácí z dvanácté příčky ve Východní konferenci šest bodů na poslední postupové místo do play off.

Šmíd nedohrál

Předposlední tým Západní konference Calgary porazilo na svém ledě New York Rangers 4:3. Od první třetiny se ale muselo obejít bez českého obránce Ladislava Šmída, který po střetu s Derekem Dorsettem odstoupil ze zápasu. O Šmídovi se předběžně mluvilo jako o jedné z možných posil pro květnové běloruské mistrovství světa.

V dramatickém duelu hosté v rozmezí 23. až 26. minuty otočili z 0:2 na 3:2, ale v závěru druhé třetiny znovu dvakrát inkasovali. Rozdílovou trefu si připsal Mike Cammalleri, jenž od uzávěrky přestupů vstřelil v třináctí zápasech deset branek, z nichž čtyři byly vítězné.

NHL:
Philadelphia - Toronto 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 6. Lecavalier, 32. Hartnell, 45. Giroux, 53. Simmonds - 21. Van Riemsdyk, 47. Bolland. Střely na branku: 29:34. Diváci: 19 963.
Columbus - Pittsburgh 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 57. Calvert - 51. Kunitz, 52. Bennett. Střely na branku: 36:31. Diváci: 18 908.
Ottawa - Chicago 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky: 10. Condra, 20. Ceci, 21. M. Michálek (Hemský), 46. Turris, 51. MacArthur - 31. Sharp, 40. Hossa, 57. Seabrook. Střely na branku: 29:49. Diváci: 18 922.
Dallas - Nashville 7:3 (2:0, 3:2, 2:1)
Branky: 9. Garbutt, 15. Fiddler, 26. Sceviour, 29. Chiasson, 32. Daley, 48. Ničuškin, 48. Eakin - 23. Hörnqvist, 30. Del Zotto, 42. Nystrom. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18 532.
Calgary - NY Rangers 4:3 (2:0, 2:3, 0:0)
Branky: 5. Colborne, 17. Giordano, 34. Westgarth, 40. Cammalleri - 23. Boyle, 23. Diaz, 26. B. Richards. Střely na branku: 28:41. Diváci: 19 289.
Edmonton - Anaheim 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 5. Gagner, 31. Eberle, 49. Klefborn, 64. Ference - 1. Bonino, 36. Maroon, 56. Perreault. Střely na branku: 23:51. Diváci: 16 839.