Carolina - Washington 4:1Nečas třemi body řídil výhru Caroliny pod širým nebem, bodoval i Pastrňák

Hokejový útočník Martin Nečas ozdobil svůj první start pod širým nebem třemi body za gól a dvě asistence a pomohl Carolině k výhře 4:1 nad Washingtonem. Střelecky se prosadili také David Kämpf z Toronta a Pavel Zacha, který gólem pojistil výhru Bostonu 6:2 nad NY Islanders. David Pastrňák jednou asistoval a zaznamenal 75. bod v sezoně.

Martin Nečas slavící s brankářem Frederikem Andersenem vítěství Caroliny nad Capitals.

Carolina svou premiéru pod širým nebem zvládla výborně. Hurricanes před necelými 57 tisíci diváků vedli od třetí minuty, kdy po souhře Nečase s Teuvem Teräväinenem otevřel skóre Jesperi Kotkaniemi. Zbylé tři branky přidali domácí ve druhé třetině, v níž odskočili na 4:0.

Zbylé tři branky přidali domácí ve druhé třetině. Nejprve se prosadil Paul Stastny a poté přišly Nečasovy chvíle. Ve 29. minutě český útočník v přesilovce napřáhl z kraje levého kruhu a zvýšil na rozdíl tří branek. V čase 31:17 pak předložil Teräväinenovi puk před prázdnou branku a potřetí v ročníku zaznamenal v jednom zápase tři body.

"Myslím, že na dnešní večer nikdo z nás nezapomene. Já osobně jsem si užil každou sekundu. Snažil jsem se soustředit na zápas, ale fanoušci a všechen vzruch okolo mi to nedovolili. Pod širým nebem jsem hrál poprvé. Jsem rád, že jsem při premiéře mohl oslavit výhru," řekl čtyřiadvacetiletý Nečas, jenž vylepšil svoji bilanci v sezoně na 22 branek a 29 asistencí a poprvé v kariéře překonal padesátibodovou hranici.

Nečas v produktivitě českých hokejistů drží druhé místo za Pastrňákem. Havířovský rodák v souboji s Islanders připravil úvodní branku pro Jakea DeBruska a s bilancí 39+36 drží páté místo v kanadském bodování soutěže. Na metu 300 asistencí dosáhl v 565. zápase v NHL. V klubové historii to jen čtyři hráči dokázali rychleji, mezi nimi je i David Krejčí, jemuž stačilo o pět zápasů méně než Pastrňákovi.

Ve 39. minutě se do statistik zapsal také Zacha, jenž třináctým gólem v sezoně zvýšil na 6:1. Dvěma trefami se blýskl centr čtvrté formace Trent Frederic.

Boston vyhrál potřetí za sebou, po 55 zápasech má na kontě 89 bodů a nadále suverénně vládne celé NHL. V domácím prostředí Bruins odčinili prohru s Washingtonem a vrátili se na vítěznou vlnu. Na vlastním ledě v dosavadním průběhu ročníku nezabodovali pouze dvakrát a jsou na něm nejlepší v lize. "Před sezonou jsme si říkali, že bychom chtěli z naší arény vytvořit tvrz, a myslím, že se nám to daří. Po zaváhání v posledním domácím duelu jsme se chtěli vrátit k poctivému hokeji, který nám v sezoně nese body. Myslím, že jsme dnes odehráli dobrý zápas," uvedl autor gólu a asistence Nick Foligno.

Kämpf se střelecky prosadil po 27 zápasech. V 55. minutě dorážkou do odkryté branky zpečetil vítězství Toronta 5:1 nad Montrealem. Dva góly dal v souboji dvou tradičních kanadských klubů Michael Bunting, Maple Leafs drží čtvrté místo ve Východní konferenci.

V brzkém utkání, které se odehrálo pro Čechy ve 20:00, dokázali Predators smetnout Floridu v gólové přestřelce 7:3. Dvěma góly se blísknul Ameřičan Thomas Novak či třemi asistencemi obránce McDonagh.

Hráčem zápasu byl však vyhlášen švýcarský Roman Josi, který si v zápase dokázal připsat jednu vstřelenou branku a dvě asistence.

Útočník Detroitu Filip Zadina si v šestém zápase po zranění připsal třetí bod. Pardubický odchovanec v zápase se Seattlem připravil vyrovnávací branku na 1:1, jeho asistence ale k prodloužení vítězné série Red Wings na šest zápasů nestačila. Domácí Seattle vyhrál 4:2 a v tabulce Západní konference se posunul na čtvrté místo. Detroit je ve Východní konferenci dvanáctý a na příčky zaručující play off ztrácí tři body.

Filip Chytil pomohl nahrávkou newyorským Rangers alespoň k bodu z ledu Calgary a rozšířil sbírku v sezoně na 35 bodů. Jeho tým po sedmi výhrách prohrál 2:3 v prodloužení, bodovou sérii ale protáhl na deset zápasů.

Zápas proti Los Angeles vůbec nevyšel brankáři Karlu Vejmelkovi, který během úvodních 16 minut inkasoval pět branek a uvolnil místo Connoru Ingramovi. Coyotes s náhradním gólmanem dokázali srovnat na 5:5 a dotáhli zápas až k samostatným nájezdům. V nich neuspěli, ale bodovali už v osmém zápase za sebou.

Vítek Vaněček naproti tomu 29 zákroky přispěl k výhře New Jersey nad Pittsburghem 5:2. Ondřej Palát ve třetím útoku Devils odehrál bez mála 17 minut a podruhé za sebou vyšel bodově naprázdno.

Výsledky NHL:
Nashville - Florida 7:3 (3:2, 2:0, 2:1)
Branky: 3. a 49. Novak, 13. Duchene, 16. R. Johansen, 28. Sissons, 37. Josi, 55. Trenin - 8. Cousins, 13. M. Tkachuk, 50. Reinhart. Střely na branku: 26:33. Diváci: 17.823. Hvězdy zápasu: 1. Josi, 2. McDonagh, 3. Novak (všichni Nashville)
St. Louis - Colorado 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 36. Blais - 28. a 50. Byram, 17. Rantanen, 43. Ničuškin. Střely na branku: 20:33. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Byram, 2. Rantanen, 3. MacKinnon (všichni Colorado)
Boston - NY Islanders 6:2 (3:0, 3:1, 0:1)
Branky: 18. a 32. Frederic, 3. DeBrusk (PASTRŇÁK), 10. N. Foligno, 29. Bergeron, 39. ZACHA - 27. Palmieri, 54. M. Martin. Střely na branku: 27:28. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Frederic, 2. Foligno, 3. DeBrusk (všichni Boston).
Pittsburgh - New Jersey 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky: 4. a 55. Malkin - 29. a 58. Hischier, 5. Mercer, 24. Hamilton, 49. Bratt. Střely na branku: 31:43. VÍTEK VANĚČEK za New Jersey odchytal celý zápas, inkasoval dva góly z 31 střel a úspěšnost zákroků měl 93,5 procenta. Diváci: 18.427. Hvězdy zápasu: 1. Hischier (New Jersey), 2. Malkin (Pittsburgh), 3. Mercer (New Jersey).
Dallas - Columbus 1:4 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 27. Dellandrea - 18. L. Foudy, 46. A. Boqvist, 56. Olivier, 59. E. Robinson. Střely na branku: 29:36. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Boquist (oba Columbus), 3. Dellandrea (Dallas).
Toronto - Montreal 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
Branky: 26. a 39. Bunting, 34. Engvall, 44. Nylander, 55. KÄMPF - 21. Josh Anderson. Střely na branku: 42:30. Diváci: 19.535. Hvězdy zápasu: 1. Bunting, 2. Sandin, 3. Engvall (všichni Toronto).
Carolina - Washington 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky: 3. Kotkaniemi (NEČAS), 26. Stastny, 29. NEČAS, 32. Teräväinen (NEČAS) - 51. Wilson. Střely na branku: 35:25. Diváci: 56.961. Hvězdy zápasu: 1. NEČAS, 2. Teräväinen, 3. F. Andersen (všichni Carolina). Utkání se hrálo na Carter-Finley Stadium v Raleighu.
Calgary - NY Rangers 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 1. Mangiapane, 1. Kadri, 62. Backlund - 37. Tarasenko, 53. Lafreniere (CHYTIL). Střely na branku: 32:20. Diváci: 19.206. Hvězdy zápasu: 1. Mangiapane, 2. Markström (oba Calgary), 3. Trocheck (NY Rangers).
Vancouver - Philadelphia 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)
Branky: 15. a 34. Beauvillier, 59. a 60. E. Pettersson, 22. Kuzmenko, 51. Di Giuseppe - 16. Braun, 38. Frost. Střely na branku: 23:37. Diváci: 18.779. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. Beauvillier, 3. L. Schenn (všichni Vancouver).
Los Angeles - Arizona 6:5 po sam. nájezdech (5:1, 0:1, 0:3 - 0:0)
Branky: 8. a 16. Fiala, 10. Kopitar, 12. Lizotte, 15. M. Roy, rozhodující sam. nájezd Kempe - 36. a 41. Keller, 10. J. Brown, 48. Boyd, 48. Fischer. Střely na branku: 37:32. KAREL VEJMELKA za Arizonu odchytal 15 minut a 48 sekund, inkasoval pět branek z 14 střel a úspěšnost zákroků měl 64,3 procenta. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Fiala (Los Angeles), 2. Keller (Arizona), 3. M. Roy (Los Angeles).
San Jose - Buffalo 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 17. J. Svečnikov, 32. Barabanov - 4. Cozens, 27. Power, 50. J. Skinner, 59. Tuch. Střely na branku: 35:31. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. J. Skinner, 2. Luukkonen (oba Buffalo), 3. Lorentz (San Jose).
Seattle - Detroit 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 17. a 23. Eberle, 40. Oleksiak, 45. Tolvanen - 20. P. Suter (ZADINA), 58. Larkin. Střely na branku: 26:23. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Grubauer, 3. Beniers (všichni Seattle).
Vegas - Tampa 5:4 (4:2, 0:1, 1:1)
Branky: 9. a 18. Marchessault, 7. Howden, 15. Theodore, 59. N. Roy - 7. Naměstnikov, 7. Stamkos, 25. Perry, 60. Bellemare. Střely na branku: 26:24. Diváci: 18.317. Hvězdy zápasu: 1. Marchessault, 2. Theodore, 3. McNabb (všichni Vegas).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.