Článek
Jak známo, v USA si legálně koupíte alkohol až od jednadvaceti. Americký útočník na ledě Hurricanes vypadal, že si chce narozeninový duel užít se vším všudy. Devatenáctka draftu 2023 dokonce sahala po populárním hattricku Gordieho Howea. Nejdřív asistence, pak bitka, ale gól se Mooreovi podařilo dát až v rozstřelu. V prodloužení mu brejk překazil dánský brankář Hurricanes Frederik Andersen.
„Byl jsem kvůli tomu hodně vytočený. Na střídačce jsem si říkal, že ten nájezd prostě dám. Hodně jsme se tomu věnovali po trénincích. Nakonec to byl můj první gól z nájezdu asi po sedmi letech,“ usmíval se Moore během rozhovoru, ačkoli na tváři měl krvavý šrám.
Oliver Moore got that dawg in him #Blackhawks
— Hockey Barn Review (@hockeybarn_) January 23, 2026
pic.twitter.com/7IXw7JCd6K
Přišel k němu ve druhé třetině, když se rozhodl postavit za spoluhráče Nicka Lardise, kterého u mantinelu tvrdě a čistě zastavil obránce Alexandr Nikišin. Lardis ještě Moorea od potyčky odrazoval, ale ten si nedal říct a pak tvrdě inkasoval. Jedna rána, druhá, třetí, v mžiku hráč Chicaga ležel na ledě.
„Nejsem určitě první, kdo udělal špatné rozhodnutí na své 21. narozeniny. Myslím, že jsem si naložil víc, než jsem unesl,“ vtipkoval Moore a zpětně litoval, proč rvačku se stokilovým pořezem vyvolal.
„Je to velký kluk, Rus… Trochu jsem si s ním povídal. Říkal, že to byla jeho první bitka. Tomu tak budu věřit,“ dodal hráč, který má v NHL status nováčka a v sezoně nasbíral 15 bodů (5+10) ve 38 zápasech.
No better way for Oliver Moore to celebrate his 21st birthday than with a shootout winner! 🎂 pic.twitter.com/3j0H6yMdeA
— NHL (@NHL) January 23, 2026
Nájezd proti Andersenovi ale Moore provedl parádně. Prudká střela pod horní tyčku se těžko dala chytat. A Blackhawks se díky ní radovali z nečekaného vítězství. Od pozic v play off je v Západní konferenci dělí jen čtyři body. V minulé sezoně přitom byli v této fázi už dávno ze hry. Na postup jim nakonec chybělo 35 bodů.









