NHL baví neuvěřitelný moment. Jak se tohle mohlo stát?

Edmonton/Praha

Hokejisté Edmontonu vládnou Západní konferenci NHL a v noci z pondělí na úterý udělali svým fanouškům na stadionu Oilers znovu radost vítězstvím nad nováčkem Seattle Kraken 5:2. Příznivce ale nepobavily jen góly, nýbrž i kuriózní situace z první třetiny.

Hokejsité Edmontonu se radují z gólu proti Seattlu.

Běžela osmá minuta úvodní periody, kdy domácí vedli po dvou brankách kanonýra Leona Draisaitla 2:1 a dál obléhali branku hostů. Jejich tlak ale přerušil hvizd rozhodčího.

Obránce Krakenů Vince Dunn totiž hlídal útočníka Ryana Nugent-Hopkinse tak dokonale, že se od něj forvard Oilers doslova nemohl hnout. Celá situace vykulminovala v neohrabané pohyby a vzájemné podpírání. Ale zkrátka, oba hráči se nemohli od sebe odtrhnout.

Až detailní záběr kamery na brusle zaklíněné dvojice ukázal, v čem je problém. Těžko vysvětlitelným způsobem se totiž tkanička Nugent-Hopkinsovy brusle obmotala kolem zadní části té Dunnovy.

Celou situaci vyřešil až rozhodčí, který část tkaničky vyprostil a oba kohouty od sebe konečně oddělil.