Obránce Makar z Colorada přijde po faulu na McCanna o pátý zápas proti Seattlu

Hvězdný obránce Colorada Cale Makar bude chybět obhájcům Stanley Cupu v pátém zápase play off proti Seattlu. Po faulu na kanonýra Jareda McCanna mu oddělení pro bezpečnost hráčů uložilo stopku na jedno utkání. Dnes v noci nenastoupí ani McCann, což potvrdil kouč Seattlu Dave Hakstol, aniž by povahu zranění svého nejproduktivnějšího hokejisty upřesnil.

Cale Makar bude chybět obhájcům Stanley Cupu v pátém zápase play off proti Seattlu

Makar, jenž získal v minulé sezoně Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče vyřazovací části NHL, narazil McCanna na mantinel v první třetině po jeho úniku a střele na branku.

I když gólman Alexandar Gerogijev puk vyrazil nad plexisklo, Makar dál stíhal domácího útočníka a tvrdým zákrokem ho poslal na led. Ve hře dostal dvouminutový trest.

Série mezi úřadujícími šampiony a Seattlem je vyrovnaná 2:2 a dnes pokračuje v Denveru. Čtvrtý duel vyhrál tým Kraken 3:2 v prodloužení.