Hlavní obsah

Pastrňák byl v NHL vyhlášen druhým nejlepším hráčem října

1. 11. 2022 19:15

Útočník Bostonu David Pastrňák byl vyhlášen druhým nejlepším hokejistou úvodního měsíce NHL. V devíti říjnových zápasech zaznamenal sedm gólů a deset přihrávek a v produktivitě soutěže je druhý za Connorem McDavidem z Edmontonu, který byl oceněn jako největší hvězda měsíce.

Foto: Charles Krupa, ČTK/AP

Bostonští David Pastrňák (88) Hampus Lindholm (27).Foto: Charles Krupa, ČTK/AP

Článek

Šestadvacetiletý Pastrňák pomohl Bostonu k nejlepšímu startu do sezony po devíti utkáních v 98 let dlouhé historii klubu. Bruins vyhráli osm zápasů a s 16 body jsou v čele tabulky celé NHL před Vegas, jež má stejný počet bodů, ale odehrálo o zápas víc.

Bronzový medailista z letošního mistrovství světa Pastrňák zahájil sezonu čtyřgólovým představením (1+3) proti Washingtonu, což se mu povedlo podruhé v kariéře jako sedmému hráči historie NHL. Bodově naprázdno vyšel havířovský rodák zatím jen ve dvou utkáních.

V produktivitě soutěže předčil Pastrňáka pouze McDavid. Kapitán Edmontonu zahájil útok na třetí Art Ross Trophy pro vítěze bodování za sebou osmi góly a osmi asistencemi v devíti utkáních.

Tři hvězdy října kopírují produktivitu ligy: třetím nejlepším hráčem byl vyhlášen ruský útočník Artěmij Panarin z New York Rangers, jenž je s bilancí 5+11 z deseti duelů třetí za McDavidem a Pastrňákem.

Reklama