Winnipeg - Boston 5:1Pastrňák se Zachou u prohry Bostonu, Mrázek dostal čtyři branky

Hokejisté Bostonu nestačili v pátečním zápase zámořské NHL na Winnipeg a padli 1:5. Byli u toho i čeští forvardi David Pastrňák, Pavel Zacha a Jakub Lauko. Gólman Petr Mrázek chytil hokejistům Montrealu 23 z 27 střel, ale nezabránil v NHL porážce Chicaga 2:5.

Forvard Bostonu David Pastrňák v souboji s Brendenem Dillonem z Winnipegu.

Boston inkasoval poprvé v samotném závěru první třetiny, kdy se po šťastném odrazu kotouče zmocnil Josh Morrissey a otevřel skóre zápasu. Ve druhé třetině hokejisté Jets vstřelili další dvě branky, navíc Kanaďan Mark Scheifele neproměnil trestné střílení.

V poslední dvacetiminutovce dokázal Winnipeg vsítit další dvě branky. Boston sice snižoval brankou amerického obránce Brandona Carla, k obratu však bylo daleko. Hráči Bruins si tak zapsali čtvrtou porážku z posledních pěti odehraných zápasů. Winnipeg je na tom přesně opačně, ten dokázal v posledních pěti svých kláních hned čtyřikrát uspět, vždy v základní hrací době.

Nejlepším hráčem byl ve Winnipegu vyhlášen Gabriel Vilardi, který přihrál Joshi Morrisseymu na první gól zápasu. „Byli ve všech aspektech hry lepší,“ uznal trenér Bostonu Jim Montgomery. „Nejdůležitější bylo, že vyhrávali souboje jeden na jednoho. Nehráli jsme dobře, soupeř ano,“ doplnil kouč.

Pastrňák i Zacha vyslali v zápase shodně jednu střelu a připsali si dva záporné body do statistiky +/-.

Chicago vedlo ve 24. minutě 2:0 brankami Ryana Donata a Jasona Dickinsona, ale Montreal ještě v prostřední třetině otočil na 3:2. Mrázek neměl nárok. Překonal jej tečí Mitchell Stephens a zblízka vyrovnal do odkryté branky Josh Anderson. Skóre překlopil Juraj Slafkovský, který doklepl volný puk v brankovišti. Z dorážky zvýšil v 54. minutě Nick Suzuki a při risku domácích bez gólmana zpečetil výhru David Savard.

„Připadalo mi, jako bychom po tom obratu (na 2:3) neměli sílu. Ve třetí třetině jsme si nevypracovali absolutně nic,“ řekl Dickinson. Trenér Chicaga Luke Richardson doplnil, že nehráli dost chytře. „Nenapadali jsme je agresivně, když byli unavení. V některých situacích jsme si špatně rozebrali hráče, několikrát stáli dva u jednoho, a toho využili,“ doplnil.

Detroit zdolal na svém ledě Philadelphii po divokém průběhu 7:6 po nájezdech. Domácí vedli po úvodní třetině už 5:1, ale v 55. minutě prohrávali a málem zůstali bez bodu. Vyrovnání zařídil Dylan Larkin a v nájezdech se prosadili jen hráči Red Wings. Bonusový bod vystřelili týmu Lucas Raymond a Patrik Kane, který skóroval dvakrát i v základní hrací době a stal se první hvězdou utkání.

Edmonton vyhrál na ledě New York Rangers 4:3. Oilers znovu doháněli ztrátu ve třetí třetině, ve které o den dříve překonali v New Jersey Vítka Vaněčka čtyřikrát při obratu z 2:3 na 6:3. Kanadský klub nasázel Rangers v rozmezí 44. až 50. minuty čtyři branky, kterými otočili na 4:1. I bez výraznějších příspěvků svých hvězd. Connor McDavid si připsal asistenci, Leon Draisaitl nebodoval.

Rangers postrádají od začátku listopadu Filipa Chytila, který laboruje se zraněním v horní části těla. Český útočník už ale začal s individuálními tréninky, ke spoluhráčům se na ledě zatím nepřipojil.

Výsledky NHL:
Detroit - Philadelphia 7:6 po sam. nájezdech (5:1, 0:2, 1:3 - 0:0)
Branky: 5. a 9. P. Kane, 16. Sprong, 16. Compher, 20. Gostisbehere, 56. Larkin, rozhodující sam. nájezd Raymond - 9. Brink, 24. Couturier, 25. Frost, 46. Hathaway, 53. Laughton, 55. Tippett. Střely na branku: 37:43. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Detroit), 2. Laughton (Philadelphia), 3. DeBrincat (Detroit).
NY Rangers - Edmonton 3:4 (1:0, 0:0, 2:4)
Branky: 12. Wheeler, 56. Zibanejad, 60. Cuylle - 44. Hyman, 45. E. Kane, 47. Foegele, 50. McLeod. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. S. Skinner, 2. Foegele, 3. McLeod (všichni Edmonton).
Winnipeg - Boston 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 38. a 60. Niederreiter, 20. Morrissey, 32. Vilardi, 42. Lowry - 55. Carlo. Střely na branku: 33:25. Diváci: 14.405. Hvězdy zápasu: 1. Vilardi, 2. Scheifele, 3. Hellebuyck (všichni Winnipeg).
Chicago - Montreal 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Branky: 17. Donato, 24. Dickinson - 25. Stephens, 36. Anderson, 38. Slafkovský, 54. Suzuki, 59. Savard. Střely na branku: 21:28. Petr MRÁZEK odchytal za Chicago 57:59 minuty, inkasoval čtyři branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 85,2 procenta. Diváci: 20.340. Hvězdy zápasu: 1. Slafkovský, 2. Suzuki, 3. Anderson (všichni Montreal).