New Jersey - Boston 2:1 ppSkvělý Vaněček hvězdou zápasu! Vychytal Pastrňáka a přihrál na rozhodující gól

Český hokejový brankář ve službách New Jersey Devils Vítek Vaněček vychytal v NHL výhru 2:1 v prodloužení nad Bostonem Bruins. Sedmadvacetiletý rodák z Havlíčkova Brodu zlikvidoval celkem třiadvacet střel hostů včetně sedmi pokusů útočného esa Medvědů Davida Pastrňáka. Český gólman si také připsal asistenci u vítězné branky a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Pastrňák vyšel tentokrát bodově naprázdno.

Sestřih utkání NHL New Jersey - BostonVideo: sntv

Vaněček v předchozích sedmnácti zápasech sezony inkasoval vždy alespoň dvakrát, ale proti Bostonu se vytáhl. Překonal jej pouze v čase 16:51 Morgan Geekie, jenž z dorážky otevřel skóre. Český gólman podržel New Jersey v závěru druhé třetiny, v níž se před něj dostal povedenou kličkou Pastrňák.

Na druhé straně odolával Jeremy Swayman až do 43. minuty, ve které vyrovnal z dorážky Dawson Mercer. V prodloužení převzal od Vaněčka puk ve vlastním pásmu Jesper Bratt, zavezl puk po pravé straně do útočné třetiny a po jeho pasu rozhodl střelou z levého kruhu Jack Hughes. Boston postrádal v utkání Pavla Zachu, který byl měl kvůli zranění v horní části těla chybět pár dní.

Vítek Vaneček při hře za brankou.

Pittsburgh prohrával v Montrealu po úvodní třetině 1:3, ale zvítězil 4:3  po nájezdech. Rozstřel rozhodl až ve dvanácté sérii Jansen Harkins. Důvěru dostal v desátém kole nájezdů i Radim Zohorna, ale po jeho zakončení udržel Samuel Montembeault puk před brankovou čarou.

Na obratu Penguins se podílel třemi body Sidney Crosby (2+1) a v historické tabulce produktivity se vyrovnal na třináctém místě Marku Recchimu. Na kontě má 1533 bodů (566 + 967). Kapitán Pittsburgh přeskočil během zápasu ještě Paula Coffeyho (1531).

NHL:
Montreal - Pittsburgh 3:4 po sam. nájezdech (3:1, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Savard, 13. Struble, 16. Monahan - 14. a 32. Crosby, 26. Guentzel, rozhodující sam. nájezd Harkins. Střely na branku: 42:30. Diváci: 21.105. Hvězdy zápasu: 1. Crosby (Pittsburgh), 2. Savard (Montreal), 3. Nedeljkovic (Pittsburgh).
New Jersey - Boston 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 43. Mercer, 63. J. Hughes (VANĚČEK) - 17. Geekie. Střely na branku: 35:24. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. J. Hughes, 2. VANĚČEK (oba New Jersey), 3. Swayman (Boston).
NY Islanders - Anaheim 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Branky: 21. Palmieri, 27. Cizikas, 48. Barzal, 59. Holmström - 28. Terry, 34. Henrique, 46. Carrick. Střely na branku: 34:24. Diváci: 14.207. Hvězdy zápasu: 1. Dobson, 2. Holmström, 3. Fasching (všichni NY Islanders).
Colorado - Buffalo 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
Branky: 11. a 54. Ničuškin, 6. Rantanen, 12. Wood, 43. Malinski - 19. Benson. Střely na branku: 29:30. Diváci: 18.034. Hvězdy zápasu: 1. Malinski, 2. Rantanen, 3. Ničuškin (všichni Colorado).
Los Angeles - Winnipeg 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
Branky: 10. Kopitar, 13. Laferriere - 27. a 34. Ehlers, 35. a 60. Scheifele, 43. Vilardi. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18.145. Hvězdy zápasu: 1. Vilardi, 2. Ehlers (oba Winnipeg), 3. Laferriere (Los Angeles).