Winnipeg - NY Rangers 3:1Pavelec a Neuvirth zazářili v brance. Dallas potřetí v řadě padl, Jágr nebodoval

New York

Skvělými výkony se v zápasech NHL hraných v noci na pátek blýskli čeští brankáři Ondřej Pavelec a Michal Neuvirth. První jmenovaný vychytal Winnipegu výhru 3:1 nad New Yorkem Rangers a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Výborně si vedl i Neuvirth. Jeho Washington uspěl na ledě Caroliny (3:2) a český gólman podpořil vítězství Capitals šestatřiceti zákroky. Dallas podlehl doma Anaheimu 1:2 po samostatných nájezdech, Jaromír Jágr vyšel bodově naprázdno.

Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec likviduje šanci Mariána Gáboríka z New Yorku Rangers.

Jets měli raketový nástup do zápasu, když už ve druhé minutě využil přesilovku Antropov. V 11. minutě pak měl druhý gól Jets na holi Kane, který se v přečíslení řítil na Lundqvista, ten ale puk za svá záda nepustil.

Hned o minutu později se zaskvěl Pavelec. Po chybné rozehrávce na něj zcela sám uháněl Gáborík, i přes faul Byfugliena dokázal zakončit, kladenský odchovanec však jeho pokus výtečně zneškodnil. Slovenský ostrostřelec jel vzápětí ještě trestné střílení, ani tentokrát ale na Pavelce nevyzrál.

Pavelce překonal jen Callahan

Jezdci se vyrovnání dočkali až zkraje druhé třetiny, velkou příležitost Gáboríka ještě Pavelec zlikvidoval. Z pokračující akce ale tečoval Stepanovo nahození Callahan a český gólman tak poprvé a naposledy v tomto duelu inkasoval.

Poté bylo rušno před oběma brankami. Lundqvist bravurně kryl Byfuglienův ůnik, na druhé straně se zase vytáhl Pavelec, jenž si poradil s Richardsovou střelou zblízka. Do kabin šli s lepší náladou domácí, když Byfuglien nahodil puk od modré čáry a dobře postavený Miettinen šikovně změnil směr puku, který skončil v síti. Finský křídelník se radoval z premiérové trefy v sezóně.

Kanadský tým pak mohl v závěrečné části několikrát svůj náskok pojistit. Nejblíže ke gólu byl Kane, Lundqvist ovšem udržel hostům naději na obrat. Ten ovšem nepřišel, naopak v samotném závěru skóroval do opuštěné klece Ladd. Pavelec čelil dohromady 29 střelám soupeře. Jets vyhráli čtyři z posledních pěti zápasů.

"Byl to těžký zápas. Rangers mají řadu urostlých hráčů, kteří dokážou před brankou pořádně zatopit, ale myslím, že jsme se s tím dobře vypořádali. Ve třetí třetině jsme pak předvedli skvělý výkon," těšilo Pavelce.

Neuvirth si připsal 36 úspěšných zákroků

Neuvirth obdržel gól v Carolině již ve 2. minutě, kdy se z bezprostřední blízkosti trefil Sjomin. Když se pak v 9. minutě prosadil i Dwyers, nevypadalo to s Washingtonem příliš dobře. Jenže čtyřiadvacetiletý golman, který v době výluky pomáhal pražské Spartě, od té chvíle bránu doslova uzamkl a Capitals začali pomalu obracet stav.

Ve 26. minutě adresoval Volpatti výtečný pas Crabbovi, jenž si v koncovce věděl rady. Dvoubrankový náskok mohl Hurricanes vrátit Tlustý, jenž se proháčkoval až před Neuvirtha, který ale kotouč do sítě nepustil.

Na začátku závěrečné části pak proměnil početní výhodu Ovečkin a hosté vycítili šanci na vítězství. Jejich touhy se naplnily v 58. minutě, kdy puk za brankovou čáru dopravil Ribeiro. Capitals tak utnuli sérii tří porážek za sebou. Neuvirth, který se poprvé od 7. února objevil mezi třemi tyčemi hned od úvodního buly, byl zvolen druhou hvězdou utkání.

"Na začátku zápasu jsem byl trošku nervózní," přiznal Neuvirth. "Ale pak jsem se kousl, zabojovali jsme a vyhráli. Jsou to pro nás důležité dva body," doplnil. Zápas nedohrál český nováček ze zadních řad Capitals Tomáš Kundrátek, který se v první třetině zranil poté, co se mu zaklínila noha pod tělem útočníka Caroliny Jeffa Skinnera. "Půjde na vyšetření magnetickou rezonancí, pak se uvidí," poznamenal trenér Adam Oates.

Dallas podlehl Anaheimu v nájezdech

Dallas, který znovu postrádal v sestavě zdravotně indisponovaného forvarda Jamieho Benna, prohrál s Anaheimem 1:2 po samostatných nájezdech. Stars vedli po zásahu Whitneyho, Cogliano ale zařídil Kačerům prodloužení. V něm gól nepadl a na řadu tak přišly samostatné nájezdy, v nichž dokázali skórovat jen hosté. Rozhodující exekuci provedl Bobby Ryan. Texaský celek zaznamenal třetí porážku v řadě.

Jaromír Jágr strávil na ledě necelých 17 minut a jednou vystřelil na bránu. Necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny už už slavil vítězný gól, jeho dorážka do odkryté klece se ale odrazila od tyče do břevna a následně ven z branky.

Za ní se sice rozsvítilo červené světlo a ozvala se oslavná siréna, rozhodčí ale jasně rozpažil a za pravdu mu poté dal i kolega u videa. Dallas měl předtím už jednou smůlu, když ve druhé třetině neplatil gól po dorážce Dereka Roye. Rozhodčí totiž zapískali předčasně.

"Faktem je, že rozhodčí k nám dneska nebyli příliš laskaví," krčil rameny trenér Glen Gulutzan. "Hra byla přerušena příliš rychle. Měl to být gól, bohužel, takové věci se stávají" dodal.

Statistika NHL:
Boston - Florida 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 15. a 60. Bergeron, 4. Chára (Krejčí), 53. S. Thornton - 24. Matthias. Střely na branku: 32:30. Diváci: 17 565.
Toronto - Pittsburgh 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky: 31. Bozak - 53. a 58. Dupuis, 60. Adams. Střely na branku: 29:28. Diváci: 19 561.
Carolina - Washington 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky: 2. Sjomin (Tlustý), 9. Dwyer - 26. Crabb, 42. Ovečkin, 58. Ribeiro. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 38 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,7 procenta. Střely na branku: 38:25. Diváci: 16 810.
Columbus - Chicago 1:2 po sam. náj. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 38. Johnson - 37. Oduya, rozh. nájezd P. Kane. Střely na branku: 30:40. Diváci: 15.009.
Tampa Bay - NY Islanders 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 31. Tavares, 60. Boyes. Střely na branku: 18:29. Diváci: 19 204.
San Jose - Los Angeles 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 29. a 41. Couture, 12. Burns, 28. Irwin - 30. a 53. Brown, 57. King. Střely na branku: 26:37. Diváci: 17 562.
St. Louis - Phoenix 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 26. a 55. Stewart, 45. Steen. Střely na branku: 30:28. Diváci: 17 852.
Minnesota - Colorado 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky: 32. a 60. M. Koivu, 4. Mitchell, 29. Setoguchi, 30. Brodin - 20. a 47. Parenteau, 31. Landeskog. Střely na branku: 40:32. Diváci: 18 989.
Dallas - Anaheim 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 13. Whitney - 28. Cogliano, rozh. nájezd Ryan. Střely na branku: 34:30. Diváci: 15 775.
Vancouver - Nashville 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)
Branky: 2. Ebbett, 6. Edler, 19. Raymond, 26. Lapierre, 34. Hansen, 58. H. Sedin z trest. střílení, 59. Booth - 4. Halischuk, 27. Spaling, 47. Fisher, 56. G. Bourque. Střely na branku: 22:33. Diváci: 18 910.
Winnipeg - New York Rangers 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 2. Antropov, 35. Miettinen, 60. Ladd - 22. Callahan. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 29 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,6 procenta. Střely na branku: 33:29. Diváci: 15 004.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39