Plekanec pojistil gólem vítězství Montrealu nad Floridou

NEW YORK

Český útočník Tomáš Plekanec se v pondělí poprvé v letošní sezóně hokejové NHL zapsal mezi střelce a pomohl Montrealu k vítězství 3:1 nad Floridou. Plekanec byl autorem třetího gólu do prázdné branky při power-play soupeře v poslední minutě zápasu. Brankář Panterů Tomáš Vokoun předtím dvakrát inkasoval z 33 střel.

Vítěznou branku Montrealu zaznamenal v 51. minutě Francis Bouillon, jehož dělovka od modré si našla cestu až za Vokounova záda. "Je těžké prohrát, ale do třetí třetiny jsme byli domácím důstojným soupeřem. Když budeme hrát takovým způsobem, můžeme spoustu dalších zápasů vyhrát," řekl po utkání Vokoun. Potřetí v sezóně se trefil Saku Koivu, pro kterého to byl zároveň 600. bod v NHL.

Ve výborných výkonech pokračuje Milan Hejduk. Rodák z Ústí nad Labem vstřelil v duelu s Los Angeles už svůj šestý gól v sezóně, navíc na další přihrál a výrazně tak přispěl k vítězství Avalanche 4:3. Dvěma góly se blýskl Hejdukův spoluhráč Ryan Smyth. První branku v NHL zaznamenal domácí Drew Doughty, dvojka posledního draftu.

Sean Avery z Dallasu byl na ledě New York Rangers přivítán bučením, fanoušci tak dali najevo nespokojenost s jeho letním odchodem od Jezdců. "Užíval jsem si to stejně, jako kdyby to bylo povzbuzování," netrápil se tím drsňák Avery, jenž si proti bývalým spoluhráčům připsal pět ostrých střetů u mantinelu. O vítězství Dallasu rozhodl na začátku třetí třetiny švihem Mike Modano.

Až po deseti samostatných nájezdech se rozhodlo o vítězi zápasu mezi Bostonem a Pittsburghem. Nakonec rozhodl povedeným blafákem hostující Jevgenij Malkin, který už v normální hrací době přihrál na gól Šatanovi. V posledních třech zápasech ruský útočník nasbíral jednu branku a sedm asistencí.

Boston - Pittsburgh 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 34. Kessel (Krejčí) - 19. Šatan, rozh. nájezd Malkin. Zásahy brankářů: Thomas 32 - Sabourin 36.
Montreal - Florida 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 23. Koivu, 51. Bouillon, 60. Plekanec (Hamrlík) - 48. Ballard. Zásahy brankářů: Halák 36 - Tomáš Vokoun odchytal 59 minut, z 33 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta.
New York Rangers - Dallas 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 1. Näslund (Rozsíval) - 26. Morrow, 49. Modano. Zásahy brankářů: Lundqvist 27 - Turco 29.
Los Angeles - Colorado 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Branky: 7. Moller, 24. O'Sullivan, 43. Doughty - 12. a 37. R. Smyth (na první Hejduk), 25. Hejduk, 26. D. Jones. Zásahy brankářů: LaBarbera 14/4, Ersberg 2 - Budaj 29.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.