Tampa Bay - NY Rangers 3:7Stav série 3:3Rangers deklasovali Tampu. O finalistovi Stanley Cupu rozhodne až sedmý duel

Hokejistům Tampy Bay se šestý duel semifinále play off NHL nevydařil. Před vlastním publikem podlehli New Yorku Rangers vysoko 3:7. Tým z Manhattonu si tak vynutil rozhodující sedmý zápas, který je na programu v noci na sobotu v newyorské Madison Square Garden.

Útočník New Yorku Rangers Derick Brassard překonává brankáře Tampy Bay Bena Bishopa v šestém utkání semifinále play off NHL.

Šesté střetnutí bylo v Amalie Areně dlouho vyrovnané. Jezdci si v úvodní části vypracovali dvougólový náskok, Callahan ale v přesilovce snížil a těsný stav platil i po čtyřiceti minutách.

Zápas se lámal na začátku závěrečné třetiny, kdy Rangers odskočili soupeři na čtyřbrankový rozdíl. V rozmezí 44. a 48. minuty se postupně trefili Miller, Sheppard a Brassard, který se stal hrdinou večera. Sedmadvacetiletý centr zaznamenal hattrick, navíc přidal dvě asistence a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Výtečný výkon podal gólman Jezdců Henrik Lundqvist, jenž kryl šestatřicet střel Blesků. V sestavě Lightning nechyběli obránce Andrej Šustr a útočník Ondřej Palát, který si připsal dvě střely na branku.

Semifinále play off NHL:
Východní konference - 6. zápas:
Tampa Bay - NY Rangers 3:7 (1:2, 0:0, 2:5)
Branky: 48. a 54. Kučerov, 18. Callahan - 4., 48. a 59. Brassard, 16. Yandle, 44. Miller, 46. Sheppard, 51. Nash. Střely na branku: 39:34. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Lundqvist, 3. Miller (všichni NY Rangers). Stav série: 3:3.