Senzační Pastrňák! Český útočník zničil Winnipeg hattrickem. Trefil se i Kubalík

Neskutečné, senzační. Jinak nelze další představení českého útočníka v barvách Bostonu Davida Pastrňáka nazvat. Nejlepší střelec probíhajícího ročníku NHL nasázel tři branky do sítě Winnipegu a měl tak hlavní podíl na vítězství svého týmu 5:4. Branku si připsal i Dominik Kubalík, jeho Chicagu to však na víc než prohru 2:5 s Nashvillem nestačilo. Hrálo se však i dalších devět zápasů.

David Pastrňák slaví svůj třetí gól do sítě Winnipegu

Dva góly nasázel o den dřív útočník Toronta Auston Matthews a přiblížil se tak v tabulce střelců na rozdíl jediného zásahu dosud vedoucímu Davidu Pastrňákovi. Odpověď havířovského rodáka přišla vzápětí a byla ohromující.

Střeleckou show proti Winnipegu Pastrňák rozpoutal v 18. minutě, když využil přesnou přihrávku švédského útočníka Joakima Nordströma od zadního mantinelu a střelou z první nedal hostujícímu Brossoitovi šanci. První branka třiadvacetiletého českého útočníka znamenala vyrovnání na 1:1.

David Pastrňák a David Krejčí se radují z branky

I druhý gól populárního Pasty, jak se havířovskému rodákovi přezdívá, zajistil Bruins vyrovnání - tentokrát na 2:2. Pastrňák se prosadil v 30. minutě z přesilové hry tvrdou ranou pod horní tyčku.

A třetí gól? Jak jinak, než vyrovnávací. Běžela 52. minutě zápasu a pro českou hvězdu to byla tentokrát jednoduchá práce, když dorážela puk do odkryté klece bezmocného kanadského gólmana. Hlavní podíl na této brance měl Pastrňákův krajan David Krejčí. Třetí trefa zatím nejlepšího střelce tohoto ročníku NHL znamenala vyrovnání na 4:4.

Vítězný gól přišel o 33 sekund později a postaral se o něj svým druhým golem v zápase DeBrusk. Boston tak mohl slavit nejen Pastrňákův hattrick, ale i vítězství 5:4. Pro Davida Pastrňáka šlo už o sedmý hattrick v NHL, tabulce střelců tak nyní vévodí s 35 přesnými zásahy.

"Dnes to bylo dobré, snažil jsem se hrát jako vždy a soustředil jsem se na to, abych týmu co nejvíce pomohl. Ničím jsem se nestresoval a prostě hrál svou hru," řekl s klidem Pastrňák, který byl za svůj výkon vyhlášen první hvězdou utkání.

Gól Kubalíka nestačil

Zaznamenal svůj 14. gól ve své premiérové sezoně, radost však Dominiku Kubalíkovi tolik nedělal. Jeho branka totiž Chicagu na víc než prohru 2:5 s Nashvillem nestačila.

Domácím utekl především úvod utkání, když po první třetině prohrávali už 0:3. První radost z gólu tak pro fanoušky Černých jestřábů přišla až v 26. minutě právě z hole českého útočníka, který využil výborné samostatné akce Toewse a přesnou střelou zápěstím překonal Rinneho.

Blackhawks na počátku třetí třetiny snížili dokonce na jednobrankový rozdíl, na víc to však nestačilo. Další dvě branky dostali při závěrečné power play. Unikátní moment přišel především 22 sekund před koncem, kdy si hostující gólman Pekka Rinne zastavil za vlastní brankou puk a přes celé hřiště ho poslal do opuštěné domácí klece.

"Je neuvěřitelné vidět něco takového v NHL. Rinne dlouhodobě patří do skupiny elitních brankářů a dnes to jen potvrdil. Odehrál výborný zápas a nakonec vstřelil gól, jsem za něj moc rád," řekl o finské stálici v brance Predators Duchene.

Chicagu patří po porážce v tabulce Západní konference až dvanácté místo, Predátoři jsou o dvě pozice před nimi.

Mizérie Devils pokračuje

Vskutku ďábelskou sezonu prožívají hokejisté New Jersey a nic na tom nezměnil ani zápas na ledě New York Rangers, kde padli 3:6.

Po divoké úvodní třetině svítil na ukazateli skóre stav 3:2 pro domácí, když na první brance Ďáblů se asistencí podílel i Pavel Zacha. Pro dvaadvacetiletého českého útočníka šlo o 18. bod v probíhajícím ročníku.

Devils stihli v polovině utkání dokonce vyrovnat, to však bylo z jejich strany vše. Jezdci třemi góly rozhodli o pohodlném vítězství. V dresu domácích zazářil obránce Anthony DeAngelo, který poprvé v kariéře nastřílel hattrick a navíc přidal i dvě asistence.

"Doposud jsem v NHL nasbíral maximálně dva body. Dnes jsem na tom ale byl lépe už po první třetině. Hlavní ale je, že jsme vyhráli. Góly nám pomohly," usmíval se DeAngelo, který se stal druhým obráncem v klubové historii s pěti body v jednom utkání. Před ním to dokázal jen dvakrát Brian Leetch.

New Jersey je v tabulce Východní konference předposlední, Rangers patří jedenáctá příčka.

Hertl pomohl k výhře

Asistencí pomohl k výhře San Jose nad Columbusem Tomáš Hertl a mohl tak slavit výhru 3:1. Exslávistický útočník se podepsal pod úvodní branku Labanca v 22. minutě. Sharks ještě do konce prostřední části zvýšili díky trefě Thorntona na dvoubrankový rozdíl.

Hosté se poprvé a naposledy prosadili v 39. minutě díky Milanovi, definitivní jistotu tak dal Žralokům na počátku třetí části Burns. Útočník San Jose Joe Thonrton odehrál 1612. zápas v NHL a vyrovnal Raye Bourquea na 11. příčce v historických tabulkách soutěže. V zápase s Columbusem vstřelil vítězný gól. Sharks porazili Blue Jackets 3:1 i díky asistenci prvního centra Tomáše Hertla.

San Jose zůstávají v tabulce Západní konference třináctí, Columbus je ve Východní konferenci na desátém místě.

Obhájci titulu jedou, Calgary si poradilo i bez Ritticha

Ve výborných výkonech pokračují obhájci Stanleyova poháru hokejisté St. Louis, kteří si poradili s Buffalem i s Michaelem Frolíkem v sestavě 5:1 a vedou tabulku Západní konference. David Rittich sledoval ze střídačky výhru Calgary nad Minnesotou 2:1.

V dalších zápasech zdolala Florida Vancouver 5:2, Montreal si poradil s Edmontonem 2:4, Tampa nedovolila ani zásah Arizoně a vyhrála 4:0, podobně se vedlo Dallasu, který zvítězil na ledě Anaheimu 3:0. V posledním duelu uspělo Los Angeles, které veze dva body za výhru 5:2 z ledu Vegas.

McDavid se přiblížil Jágrovi

Útočník Connor McDavid z Edmontonu se stal prvním hráčem v sezoně, který nasbíral 70 bodů. Hvězda Oilers se asistencí podílela na výhře svého týmu v Montrealu 4:2. McDavid je prvním hráčem po Jaromíru Jágrovi, kterému se povedlo získat 70 bodů nejpozději ve 46 zápasech ve dvou sezonách po sobě. Český útočník to dokázal v ročnících 1998/99 a 1999/00.

Výsledky NHL:
Boston - Winnipeg 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)
Branky: 18., 30., 52. Pastrňák (na třetí Krejčí), 39. a 52. DeBrusk - 8. Connor, 26. Copp, 40. Pionk, 48. Scheifele. Střely na branku: 36:21. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. DeBrusk (oba Boston), 3. Connor (Winnipeg).
Tampa Bay - Arizona 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 27. a 29. Kučerov (na druhou Rutta), 16. Killorn, 19. Sergačov. Střely na branku: 34:25. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Kučerov, 3. Sergačov (všichni Tampa).
Florida - Vancouver 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Branky: 1. a 47. Acciari, 4. Pysyk, 19. Dadonov, 24. Hoffman - 7. Boeser, 53. Motte. Střely na branku: 49:32. Diváci: 12.648. Hvězdy zápasu: 1. Acciari, 2. Huberdeau, 3. Ekblad (všichni Florida).
NY Rangers - New Jersey 6:3 (3:2, 2:1, 1:0)
Branky: 10., 33. a 36. DeAngelo, 6. Panarin, 13. Kreider, 53. Fast - 19. a 29. Coleman, 9. Rooney (Zacha). Střely na branku: 37:49. Diváci: 17.007. Hvězdy zápasu: 1. DeAngelo, 2. Panarin, 3. Šesťorkin (všichni NY Rangers).
Montreal - Edmonton 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky: 3. Danault, 23. Kotkaniemi - 28. Sheahan, 43. Nugent-Hopkins, 50. Chiasson, 60. J. Archibald. Střely na branku: 37:26. Diváci 21.302. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Chiasson (oba Edmonton), 3. Gallagher (Montreal).
St. Louis - Buffalo 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 46. a 56. Steen, 5. Thomas, 14. Bozak, 31. Perron - 25. Eichel. Střely na branku: 31:19. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Steen, 2. Thomas, 3. Bozak (všichni St. Louis).
Chicago - Nashville 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)
Branky: 27. D. Kubalík, 46. DeBrincat - 4. Arvidsson, 9. Blackwell, 17. Duchene, 60. Bonino, 60. Rinne. Střely na branku: 31:30. Diváci: 21.440. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Blackwell (oba Nashville), 3. Toews (Chicago).
Calgary - Minnesota 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 5. D. Ryan, 30. J. Gaudreau - 21. Zuccarello. Střely na branku: 37:43. Diváci: 18.634. Hvězdy zápasu: 1. Talbot (Calgary), 2. Stalock (Minnesota), 3. Gaudreau (Calgary).
Vegas - Los Angeles 2:5 (0:4, 2:0, 0:1)
Branky: 35. R. Smith, 36. Pacioretty - 14. Martinez, 16. B. Hutton, 19. Toffoli, 20. Wagner, 60. A. Kempe. Střely na branku: 46:23. Diváci: 18.281. Hvězdy zápasu: 1. Campbell (Los Angeles), 2. R. Smith, 3. Pacioretty (oba Vegas).
Anaheim - Dallas 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Gurjanov, 26. Radulov, 57. Hintz. Střely na branku: 27:27. Diváci: 15.419. Hvězdy zápasu: 1. Gurjanov (Dallas), 2. O. Kaše (Anaheim), 3. Lindell (Dallas).
San Jose - Columbus 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 22. Labanc (Hertl), 34. J. Thornton, 43. Burns - 39. Milano. Střely na branku: 33:29. Diváci: 17.085. Hvězdy zápasu: 1. Labanc, 2. Thornton, 3. Burns (všichni San Jose).