Sýkora přispěl dvěma góly k výhře Pittsburghu nad Edmontonem

NEW YORK

Český útočník Petr Sýkora se podílel ve čtvrtečním utkání NHL dvěma góly na vítězství Pittsburghu 5:4 nad Edmontonem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Jedenatřicetiletý útočník svými zásahy zvyšoval v polovině utkání během necelých dvou minut na 5:0, přesto Oilers dokázali čtyřmi góly průběh utkání zdramatizovat. Jedním z úspěšných střelců Edmontonu byl i Aleš Hemský, třetí hvězda zápasu, jenž skóroval potřetí za sebou.

Zápas v Pittsburghu se zdál být zcela jednoznačnou partií a když Sýkora v polovině zápasu navýšil během 90 sekund náskok domácích na 5:0, pochyboval o vítězství Tučňáků asi jen málokdo. Jenže hosté ještě ve druhé části snížili a během prvních deseti minut třetí třetiny dokázali stáhnout manko Pittsburghu na jediný gól. Efektní byl gól Hemského, který překvapil gólmana Fleuryho širokou kličkou a zakončením jednou rukou.

Vidinou jistého vítězství ukolébaný Pittsburgh nicméně dotáhl své snažení do úspěšného konce a vyrovnání nepovolil. "Byli jsme si tak jistí vítězstvím, že jsme přestali hrát naši hru. Trochu jsme to vypustili, zkazili pár akcí a soupeř to dokonale využil," přiznal po utkání kapitán a největší hvězda Penguins Sidney Crosby.

Bálo se i Calgary

Velice podobný scénář jako zápas v Pittsburghu měl duel v Calgary, kam zavítal Nashville. Domácí vedli na začátku druhé třetiny už o pět branek, hosté ale dokázali zápas zdramatizovat a Plameny nakonec byly rády za těsnou výhru 7:6. V dresu Nashvillu si připsal sedmou trefu v sezóně a navíc dvě asistence Martin Erat. "Rozhodla první třetina, kdy hráčům Calgary vyšlo všechno, na co sáhli," litoval trenér Predátorů Barry Trotz.

Bývalý gólman Nashvillu Tomáš Vokoun odchytal v dresu Floridy celý zápas v Los Angeles, Panterům ale nepomohlo k výhře ani devětadvacet úspěšných zákroků českého brankáře. Kings položili základ úspěchu v první části, kdy překonali Vokouna dvakrát. "První třetinu jsme projeli a budeme si muset v kabině vyříkat proč," čertil se po utkání kouč Floridy Peter DeBoer, jehož tým prohrál pátý zápas v řadě.

Pavelec vychytal druhou výhru v řadě

Spokojený naopak mohl být další český gólman Ondřej Pavelec. Kladenský rodák opět zaskočil v brance Atlanty za zraněnou jedničku Kariho Lehtonena a v duelu proti Ostrovanům z New Yorku si připsal druhé vítězství v řadě. Hostující Islanders přitom vedli po dvou třetinách 3:1, domácím se ale podařilo třemi brankami vývoj zápasu otočit.

Obránce Minnesoty Marek Židlický zaznamenal na ledě Colorada dvě asistence, jimiž přispěl k vítězství svého týmu 3:1, a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Hráči Wild si dokázali během první poloviny utkání vypracovat tříbrankový náskok a domácí dokázali vstřelit pouze čestný gól. "Colorado se dokázalo vrátit do zápasu a druhá a třetí třetina byla pěkně ostrá. Naštěstí jsme dokázali soupeře uhlídat," oddechl si kouč Minnesoty Jacques Lemaire.

Stejné bilance dosáhl útočník Bostonu David Krejčí, který se podílel dvěma asistencemi na vítězství nad Torontem a byl za svůj výkon vyhlášen třetí hvězdou zápasu. V dresu poražených zaznamenal jednu gólovou přihrávku obránce Pavel Kubina.

Boston - Toronto 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 8., 26. a 60. Wheeler (na druhou Krejčí), 6. Wideman (Krejčí), 58. Chára - 43. Steen (Kubina), 59. Grabovskij. Zásahy brankářů: Thomas 36/34 - Toskala 34/30. Diváci: 15 391. Hvězdy zápasu: Wheeler, Thomas, Krejčí (všichni BOS).
NY Rangers - Tampa Bay 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 35., 41. a 60. Drury (na první a třetí Rozsíval), 17. Callahan, 49. M. Staal - 39. St. Louis (Prospal, Malík), 48. Malone. Zásahy brankářů: Lundqvist 38/36 - Smith 35/30. Diváci: 18 200. Hvězdy zápasu: Drury, Lundqvist, Žerděv (všichni NYR).
Washington - Carolina 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 58. a 60. Sjomin, 24. Fjodorov - 3. Walker (Melichar), 33. T. Ruutu. Zásahy brankářů: Johnson 34/32 - Ward 33/30. Diváci: 17 874. Hvězdy zápasu: Sjomin, Ovečkin, Johnson (všichni WSH).
Atlanta - NY Islanders 4:3 (1:1, 0:2, 3:0)
Branky: 5. a 41. Vjačeslav Kozlov, 42. Jason Williams, 52. Enström - 3. Sim, 30. Nielsen, 30. Hunter. Zásahy brankářů: Pavelec 27/24 - MacDonald 27/23. Diváci: 14 122. Hvězdy zápasu: Ernström, Kozlov, Little (všichni ATL).
Pittsburgh - Edmonton 5:4 (2:0, 3:1, 0:3)
Branky: 10. a 28. Šatan, 32. a 34. Sýkora, 16. Talbot - 39. Pisani, 43. Gilbert, 44. Hemský, 49. Souray. Zásahy brankářů: Fleury 31/27 - Garon 20/15, Drouin-Deslauries 14/14. Diváci: 16 971. Hvězdy zápasu: Sýkora, Šatan (oba PIT), Hemský (EDM).
Ottawa - Philadelphia 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 9. Volčenkov, 13. Heatley (Kuba), 29. Winchester, 59. Neil - 28. Asham. Zásahy brankářů: Auld 18/17 - Niittymäki 24/21. Diváci: 18 938. Hvězdy zápasu: Winchester, Fisher, Volčenkov (všichni OTT).
Colorado - Minnesota 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Branky: 33. Tucker - 4. Bouchard (Židlický), 8. Pouliot (Židlický), 30. Brunette. Zásahy brankářů: Budaj 20/17 - Backström 36/35. Diváci: 14 562. Hvězdy zápasu: Backström, Židlický (oba MIN), Tucker (COL).
Calgary - Nashville 7:6 (4:0, 2:3, 1:3)
Branky: 8. a 17. Conroy, 23. a 41. Iginla, 12. Bourque, 19. Sarich, 30. Langkow - 29. a 60. Weber (na první Erat), 23. Erat, 25. Arnott (Erat), 46. Legwand, 57. Fiddler. Zásahy brankářů: Kiprusoff 29/23 - Ellis 19/16, Rinne 10/6. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: Iginla, Conroy, Bertuzzi (všichni CGY).
Vancouver - Phoenix 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 12. Bieksa. Zásahy brankářů: Luongo 28/28 - Bryzgalov 32/31. Diváci: 18 630. Hvězdy zápasu: Luongo (VAN), Bryzgalov (PHX), Bieksa (VAN).
Florida - Los Angeles 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky: 17. B. Boyle, 19. Preissing, 52. D. Brown - 43. Stewart, 60. Horton. Zásahy brankářů: Ersberg 15/13 - Vokoun 32/29. Diváci: 11 267. Hvězdy zápasu: O'Sullivan (LA), Stewart (FLA), Doughty (LA).
San Jose - St.Louis 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 50., 59. a rozhodující nájezd Clowe, 10. J. Thornton, 28. R. Blake - 6. Tkachuk, 7. Stempniak, 48. McDonald, 51. Backes. Zásahy brankářů: Nabokov 29/25 - Bishop 43/39. Diváci: 17 496. Hvězdy zápasu: Clowe, Blake (oba SJ), Stempniak (STL).