Arizona - Washington 0:2Vaněček předčil v NHL v českém brankářském souboji Vejmelku a udržel čisté konto

Vítek Vaněček zastavil v NHL na ledě Arizony všech 19 střel, předčil v českém brankářském duelu Karla Vejmelku a připsal si při výhře Washingtonu 2:0 čtvrtou nulu sezony. Oba gólmani byli zařazeni mezi tři hvězdy zápasu, Vaněček se stal první a Vejmelka, který kryl 27 z 28 střel, třetí.

Brankář Washingtonu Vítek Vaněček v akci.

Minnesota porazila i díky pěti asistencím Kevina Fialy na svém ledě Seattle 6:3. Stejný výsledek se zrodil i v Edmontonu, jehož výhru nad Coloradem řídil čtyřmi body včetně hattricku Evander Kane. Jakub Voráček neuspěl v rozstřelu s bekhendovou kličkou a podlehl s Columbusem doma Ottawě 1:2 po nájezdech.

Seattle dobře začal, vedl v 11. minutě brankami Daniela Spronga a Yanniho Gourdeho 2:0. Dvěma trefami ale vyrovnal Joel Eriksson Ek a odstartoval gólovou smršť Minnesoty, která skórovala ve druhé třetině pětkrát při obratu na 6:2.

Třetí branku Wild dal Kirill Kaprizov, který si v utkání připsal i tři asistence a je prvním hráčem v klubové historii, který překonal v základní části hranici sta bodů (45+56). Na něj navázali gólově Ryan Hartman, Mats Zuccarello a Nicolas Deslauriers. Výsledek už jen ve třetí třetině zkorigoval Matty Beniers.

První gól padl v Arizoně ve dvanácté minutě, když se prosadil z dorážky Conor Sheary. Vejmelku překonal ještě zhruba v polovině zápasu Trevor van Riemsdyk, ale zasáhl puk vysokou holí, a proto jej rozhodčí neuznali. Pojistku přidal až v poslední minutě John Carlson při hře domácích bez brankáře. Na Vaněčka šlo nejvíce střel ve třetí třetině, ale odolal všem osmi pokusům a po New Yorku Islanders, Dallasu a Carolině vynuloval v této sezoně i neslabší tým soutěže.

Kane nasázel všechny tři góly v prostřední třetině, v níž Edmonton otočil z 0:1 na 4:2. Zbývající trefu zaznamenal Evan Bouchard a v závěrečné části zvyšovali na rozdíl tří branek Kailer Yamamoto a Kris Russell. Za Colorado, které prohrálo potřetí v řadě, skóroval dvakrát Valerij Ničuškin a jednou Nathan MacKinnon. Jejich spoluhráč Pavel Francouz plnil roli náhradního gólmana.

Columbus vedl od dvanácté minuty trefou Jacka Roslovice. Ottawa vyrovnala gólem kapitána Bradyho Tkachuka a v nájezdech se prosadil jako jediný Tim Stützle. Voráček se neprosadil v situaci, kdy musel skórovat, aby zápas pokračoval.

Výsledky NHL
Columbus - Ottawa 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. Roslovic - 48. B. Tkachuk, rozhodující sam. nájezd Stützle. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18.116. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson (Ottawa), 2. Merzlikins (Columbus), 3. Stützle (Ottawa).
Minnesota - Seattle 6:3 (1:2, 5:0, 0:1)
Branky: 17. a 23. Eriksson Ek, 27. Kaprizov, 31. Hartman, 33. Zuccarello, 35. Deslauriers - 7. Sprong, 11. Gourde, 46. Beniers. Střely na branku. 35:28. Diváci: 19.047. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Kaprizov, 3. Eriksson Ek (všichni Minnesota).
Edmonton - Colorado 6:3 (0:1, 4:1, 2:1)
Branky: 23., 29. a 35. E. Kane, 25. Bouchard, 51. Yamamoto, 59. Russell - 9. a 25. Ničuškin, 59. MacKinnon. Střely na branku: 27:37. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Ničuškin (Colorado).
Arizona - Washington 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 12. Sheary, 60. Carlson. Střely na branku: 19:29. Vítek Vaněček odchytal za Washington celý zápas a z 19 střel neinkasoval. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 59:04 minuty, inkasoval jeden gól z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 96,4 procenta. Diváci: 14.053. Hvězdy zápasu: 1. Vaněček, 2. Sheary (oba Washington), 3. Vejmelka (Arizona).