Buffalo - New Jersey 3:5Zacha pomohl v NHL asistencí k výhře New Jersey. Hronek přihrál na gól, ale porážce nezabránil

New York/Praha

Český útočník Pavel Zacha pomohl jednou asistencí k výhře New Jersey na ledě Buffala v poměru 5:3. Carolina, v jejíž brance chyběl zraněný Petr Mrázek, zvítězila nad Dallasem 4:3 po nájezdech. Martin Nečas na domácí straně, ani Radek Faksa se neprosadili. Detroit, v jehoř dresu se blýskl asistencí obránce Filip Hronek, podlehl Floridě 2:3. V barvách vítězů nebodoval obránce Radko Gudas. Edmonton po gólovém uragánu přestřílel Ottawu 8:5. Connor McDavid si připsal při výhře Edmontonu 8:5 nad Ottawou pět bodů (1+4) a Leon Draisaitl asistoval u šesti branek.

Obránce Detroitu Red Wings Filip Hronek (17) brání útočníka Floridy Panthers Aleksandra Barkova (16) během utkání NHL.

Ďáblové z New Jersey sice vedli po první třetině na ledě Buffala 2:0 a zdálo se, že míří za pohodovou výhrou. Nakonec o ní ale museli rozhodnout až v závěru. Sabres se totiž na začátku třetí části hry povedlo srovnat na 3:3.

Koncovka ale patřila celku Devils. Nejprve se v 51. minutě trefil podruhé v utkání McLeod, aby se osm sekund před závěrečnou sirénou zapsal do statistik u trefy Wooda asistencí i český útočník Pavel Zacha.

Zacha se mohl zapsat i mezi střelce. Za stavu 2:0 ale ve 33. minutě minul zcela prázdnou branku a ve frustraci poté rozmlátil hokejku.

Carolina si poradila podruhé během pár hodin s Dallasem. Tentokrát ale až po samostatných nájezdech. Ve třetí sérii rozhodl o úspěchu Hurricanes útočník Vincent Trocheck.

Na straně vítězů nebodoval útočník Martin Nečas, nevedlo se ani střelci poražených Radku Faksovi.

Detroit podlehl Floridě 2:3 a k úspěchu mu tak nepomohla ani gólová přihrávka obránce Filipa Hronka. Ten asistoval u zásahu Manthy v 59. minutě, jenž ale pouze korigoval výsledek.

Spokojenější byl tedy po utkání určitě český obránce Radko Gudas, i když v duelu nebodoval.

Hokejisté Chicaga si doma poradili s Columbusem 3:1, i když se bodově neprosadil český útočník Dominik Kubalík. Ten se do statistik zápasu tentokrát zapsal jen dvouminutový trestem za sekání v prostřední části hry. Skóre zápasu bylo až do 48. minuty vyrovnané, pak se trefil Švýcar Suter a rozhodl o výhře Blackhawks. Tu pak již jen pečetila dalším zásahem první hvězda zápasu - Patrick Kane.

V dresu Philadelphie zářil v duelu s Islanders útočník Joel Farabee, jenž zaznamenal hattrick, ovšem nakonec tým Flyers dosáhl na vítězství 4:3 až v prodloužení. Tam rozhodl v přesilovce Kevin Hayes.

Anaheim sice vedl po první třetině nad St. Louis 1:0, jenže to byla jeho poslední radost v utkání. Pak už totiž střílel branky jen tým Blues. Ten sice vedl před závěrečnou částí hry jen 2:1, jenže pak během 137 sekund třetí třetiny utekl ve skóre na 4:1 a bylo hotovo. Hvězdou zápasu byl autor dvou branek Brayden Schenn.

Až v prodloužení poznal vítěze duel mezi Minnesotou a Coloradem. Domácí tým Wild nakonec zvítězil 4:3, když v jeho dresu zářili švédští hokejisté. Jonas Brodin duel rozhodl po osmnácti sekunkách prodloužení, Victor Rask se pro změnu trefil dvakrát už v základní hrací době. U dvou zásahů pak asistoval Joel Eriksson.

Zápas Edmontonu s Ottawou se proměnil v gólové hody. Po první třetině domácí vedli 5:3. Oilers své vedení zvýšili po přestávce až na 8:3. Ottawa v poslední třetině alespoň zkorigovala skóre. McDavid vede produktivitu soutěže s bilancí 8 gólů a 14 přihrávek o bod před Draisaitlem (6+15). Jejich nejbližší pronásledovatelé Nathan MacKinnon a Mitchell Marner ztrácejí na německého útočníka sedm bodů.

Výsledky NHL:
Buffalo - New Jersey 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Branky: 35. Lazar, 36. Dahlin, 44. Ristolainen - 1. a 51. McLeod, 40. a 60. Wood (na druhou Zacha), 20. J. Hughes. Střely na branku: 33:37. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Wood, 2. McLeod (oba New Jersey), 3. Ristolainen (Buffalo).
Carolina - Dallas 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 2. J. Staal, 37. B. McGinn, 58. Niederreiter, rozhodující sam. nájezd Trocheck - 28. Oleksiak, 48. Cogliano, 52. Jamie Benn. Střely na branku: 40:29. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. J. Staal, 2. Niederreiter, 3. Pesce (všichni Carolina).
Detroit - Florida 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Branky: 5. D. Larkin, 59. Mantha (Hronek) - 23. Hörnqvist, 36. Ekblad, 49. Verhaeghe. Střely na branku: 34:30. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe, 2. Driedger (oba Florida), 3. Mantha (Detroit).
Philadelphia - NY Islanders 4:3 v prodl. (1:0, 2:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 19., 23. a 36. Farabee, 65. K. Hayes - 21. Leddy, 42. Josh Bailey, 47. Barzal. Střely na branku: 29:36. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Farabee, 2. J. van Riemsdyk, 3. K. Hayes (všichni Philadelphia).
Chicago - Columbus 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 13. Kurashev, 48. P. Suter, 54. P. Kane - 18. Jenner. Střely na branku: 36:33. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Lankinen, 2. P. Kane, 3. Kurashev (všichni Chicago).
Minnesota - Colorado 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 22. a 53. V. Rask, 17. Greenway, 61. Brodin - 5. Donskoi, 24. Makar, 48. Saad. Střely na branku: 33:25. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Brodin, 2. V. Rask (oba Minnesota), 3. Makar (Colorado).
Anaheim - St. Louis 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 5. Silfverberg - 31. a 42. B. Schenn, 35. Blais, 43. Parayko. Střely na branku: 26:23. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn, 2. Husso (oba St. Louis), 3. Rakell (Anaheim).
Edmonton - Ottawa 8:5 (5:3, 3:0, 0:2)
Branky: 5. a 10. Neal, 1. Kahun, 8. Barrie, 14. Nugent-Hopkins, 21. McDavid, 32. Nurse, 40. Yamamoto - 6. White, 17. B. Tkachuk, 18. Batherson, 49. Stützle, 49. Watson. Střely na branku: 31:38. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl, 3. Neal (všichni Edmonton).