Bizarní trefa v hokejové Lize mistrů! Vyrovnání zařídil svým gólem brankář

Hodně kuriózní moment přineslo úterní první osmifinálové utkání play off Ligy mistrů mezi švédskými celky Skelleftea a Djurgaarden. Hosté necelých dvanáct minut před koncem prohrávali 2:3 a měli hrát oslabení, do kterého ale nastupovali už za nerozhodného stavu 3:3, když vyrovnávací gól vstřelil jejich gólman Niklas Svedberg.

Brankář Niklas Svedberg v dresu švédské hokejové reprezentace.

Rozhodčí právě zdviženou pravicí signalizoval menší trest pro Djurgaarden, takže Skelleftea odvolala na střídačku litevského gólmana Armalise a nasadila šestého bruslaře do pole.

Jenže puk po přihrávce jednoho z domácích hráčů zpoza branky v útočné třetině projel přes celé kluziště a skončil v opuštěné kleci Skelleftey.

Netradičnější gól byl o to kurióznější, že byl nakonec připsán brankáři Djurgaardenu Niklasi Svedbergovi, který se o několik vteřin předtím dotkl puku ze svého týmu jako poslední.

Skóre 3:3 vydrželo až do závěrečné sirény, o postupujícím rozhodne příští týden odvetný duel.