Hlavní obsah

Dostál pomohl Pacifické divizi k triumfu v Utkání hvězd AHL

7. 2. 2023 10:27

Český hokejový brankář Lukáš Dostál ze San Diega pomohl k triumfu Pacifické divize v Utkání hvězd nižší AHL a byl spolu s americkým gólmanem Dustinem Wolfem z celku Calgary Wranglers vyhlášen nejužitečnějším hráčem exhibice v kanadském Lavalu. Ve finále jejich celek zdolal Atlantickou divizi díky brance Setha Griffitha z 18. sekundy pětiminutového duelu.

Foto: @SDGullsAHL

Český hokejový brankář Lukáš Dostál ze San Diega. Archivní fotoFoto: @SDGullsAHL

Článek

Dvaadvacetiletý Dostál, který působí na farmě Anaheimu a má na kontě i 11 utkání v NHL, si připsal ve finále dva zákroky, Wolf chytil pět střel. V soubojích každého s každým na deset minut předtím Dostál odchytal jeden a půl duelu.

Celý absolvoval proti Atlantické divizi a 14 zásahy pomohl k vítězství 6:2. V půlce souboje s Centrální divizí přispěl bronzový medailista z loňského mistrovství světa v Tampere a Helsinkách k výhře 5:2 pěti zákroky.

V barvách Severní divize se představil útočník Lukáš Rousek z farmy Buffala z Rochesteru a ve třech utkáních nebodoval. Za stejný tým měl nastoupit také devatenáctiletý obránce David Jiříček ze záložního celku Columbusu z Clevelendu, ale nakonec se musel z účasti omluvit.

Při minulém Utkání hvězd AHL v roce 2020 v Ontariu byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem další český gólman Vítek Vaněček, který tehdy působil na farmě Washingtonu v Hershey. Pomohl k vítězství Atlantické divizi, ve čtyřech zápasech turnaje z 13 střel inkasoval jen dvě branky.

Utkání hvězd AHL v Lavalu (Kanada):
Finále:
Atlantická divize - Pacifická divize 0:1.
Základní skupina:
Severní divize - Pacifická divize 2:2 po sam. nájezdech
Atlantická divize - Centrální divize 4:3 po nájezdech
Atlantická divize - Pacifická divize 2:6
Severní divize - Centrální divize 2:2 po nájezdech
Centrální divize - Pacifická divize 2:5
Severní divize - Atlantická divize 3:4 po nájezdech

Reklama

Související témata: