Hokejová LM: Třinec jako jediný český tým uspěl a vede skupinu

Hokejisté Třince zvítězili v Lize mistrů v utkání základní skupiny E na ledě norského Stavangeru těsně 3:2 a stali se tak jediným českým celkem, který v sobotním programu 4. kola zvítězil. Jednogólovou porážku naopak musel strávit Liberec na ledě Košic, Vítkovice v Zugu, Sparta doma s Kuopiem a Zlín nezvládl nájezdy ve Fribourgu.

Radost hokejistů Třince - ilustrační foto.

Třinci se povedlo navázat na čtvrteční úspěch z Bernu, kde vyhrál přesvědčivě 4:0. Už ve čtvrté minutě ho poslal do vedení Irgl. Domácí Oilers však kontrovali ve dvou přesilovkách a rázem měli navrch oni. Ještě do přestávky však využil početní výhodu i Irgl a svým druhým zásahem vyrovnal.

Krátce po polovině zápasu rozhodl při vlastním oslabení Dravecký, gólman Hrubec už pak nepřipustil další komplikace. "Sehráli jsme velmi těžké utkání. Stavanger hraje velmi organizovaně. Svedli jsme mnoho osobních soubojů a 'maličkosti' jako blokování střel, blokování nahrávek, obětavá hra - to vše nás dnes dovedlo k vítězství," řekl pro klubový web kouč Jiří Kalous.

Oceláři vrátili soupeři překvapivou porážku z domácího ledu (4:5) a navýšili vedení ve skupině, kde mají na všechny ostatní soky k dobru shodně čtyři body. Mají blízko k přímému postupu.

Liberec šanci na vedení ve skupině nevyužil

Liberec hrál po dvou dnech odvetu s Košicemi a při výhře mohl jít do čela skupiny. Dlouho to vypadalo slibně, Bílí Tygři vedli, ale nakonec v duelu skupiny A podlehli 3:4.

Bulíř otevřel skóre, domácí Lapšanský sice dvěma přesilovkovými trefami v první polovině druhé části skóre otočil, ale Bartek a opět Bulíř naklonili misky vah zpět na stranu hostů. Záhy však vyrovnal Češík a ve 49. minutě rozhodl o první výhře Košic v Lize mistrů Bartoš.

Sparta poprvé prohrála

Sparta mohla udělat velký krok k postupu, místo toho si však připsala na konto první porážku v rámci bojů základní skupiny G. S Kuopiem prohrála těsně 2:3. V utkání dvakrát dotáhla vedení finského soupeře, ale od 33. minuty, kdy se trefil podruhé v utkání Ilomäki už se stav neměnil. Právě KalPa je nyní za Pražany, které čekají dva duely s Mannheimem, o bod druhá, o další bod zpět je švédské Växjö.

Už jen hodně mizivé jsou naděje Vítkovic, které ztratily v soutěži třetí utkání ze čtyř. Ostravané v Zugu rychle prohrávali 0:2 a na domácí, v jejichž dresu dvakrát skóroval Bouchard, už se přes velkou snahu nedotáhli. V 57. minutě ještě vykřesal naději Vandas, ale obrovský tlak při závěrečné power play přišel i přes velkou možnost Huny vniveč.

Roman Vlach poslal Zlín ve Fribourgu už ve druhé minutě do vedení. Mauldin sice vyrovnal, ovšem v polovině zápasu vrátil českému mistrovi těsný náskok po parádní kombinaci Leška. Domácí ale vyrovnali a rozhodovalo se až v nájezdech, kde uspěl až ve čtvrté sérii jako jediný ze všech exekutorů Mauldin.

4. kolo hokejové Ligy mistrů
Skupina A:
Košice - Bílí Tygři Liberec 4:3 (0:1, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 24. Lapšanský (Philipp), 29. Lapšanský (Drgon), 38. Česík (Kolena), 49. Bartoš (Spilar) - 8. Bulíř (Bulík, Valský), 35. Bartek (Voráček), 38. Bulíř (Valský). Rozhodčí: Gebei (Rak.), Kubuš - Korba, Rovenský (všichni SR). Vyloučení: 8:11. Využití: 2:1. Diváci: 4144.
Sestava Liberce: Lašák - Voráček, Škoula, Výtisk, Vitásek, Derner, Gřegořek, Plutnar - Bartek, Krenželok, Bulík - Valský, Filippi, Bulíř - Vampola, J. Vlach, T. Urban - Jonák, Kica, Jass - P. Jelínek. Trenéři: Trenéři: Hynek, M. Černý a Láska.
Skupina D:
Fribourg-Gottéron - PSG Zlín 3:2 po samostatných nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Mauldin (Monnet, Pouliot), 44. Pouliot (Mottet, Dubé), rozhodující nájezd Mauldin - 2. Roman Vlach (Ondráček), 30. Leška (Okál). Rozhodčí: Schukies (Něm.), Massey - Tscherrig, Kaderli (všichni Švýc.). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 2288.
Sestava Zlína: Kašík - Marušák, Kotvan, Valenta, Horák, Matějíček, Žižka, Urbanec, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Čajánek, Kubiš - Ondráček, Roman Vlach, O. Veselý - Okál, Fořt, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
1.Fribourg-Gottéron4121016:128
2.PSG Zlín4112011:107
3.Djurgaarden311019:95
4.Eisbären Berlín300128:131
Skupina E:
Stavanger Oilers - Oceláři Třinec 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Trettenes (Kissel, Daoust), 12. Kissel (Kristiansen, Daoust) - 4. Irgl (Polanský, Rufer), 19. Irgl (Žejdl), 32. Dravecký. Rozhodčí: Sjöqvist (Švéd.), Halm - Kilian, Pettersen (všichni Nor.). Vyloučení: 5:7, navíc Hallem (Stavanger) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3551.
Sestava Třince: Hrubec - Klesla, Roth, Linhart, D. Nosek, Trončinský, M. Doudera, Galvas - Dravecký, Plíhal, Kreps - Rufer, Polanský, Irgl - Orsava, Žejdl, Jašek - D. Kindl, Matuš, Chmielewski - Ciencala. Trenéři: Kalous a Varaďa.
Bern - Tappara Tampere 4:3 po sam. nájezdech
1.Oceláři Třinec4300118:79
2.Tappara Tampere4102114:145
3.Stavanger Oilers4110212:155
4.Bern411029:175
Skupina G:
Sparta Praha - KalPa Kuopio 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. J. Hlinka (Rolinek, Réway), 30. Réway (Pilař) - 10. Rissanen (Jokela), 25. Ilomäki (Lyytinen, Birner), 33. Ilomäki (Voutilainen). Rozhodčí: Baluška (SR), Fraňo - Gebauer, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 2038.
Sestava Sparty: F. Novotný - Pilař, Ďaloga, Piskáček, Barinka, Polášek, Hrbas, Mikuš, Švrček - Réway, J. Hlinka, Rolinek - Klimek, Pech, Forman - Cingel, Přibyl, Sabolič - Volek, Torquato, Bahenský. Trenéři: Jandač a Moták.
Mannheim - Växjö 1:2
1.Sparta Praha4210117:138
2.KalPa Kuopio420119:107
3.Växjö4200214:126
4.Mannheim410035:103
Skupina H:
EV Zug - HC Vítkovice Steel 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Bouchard (Bürgler, Earl), 14. Sondell (Holden, Martschini), 41. Bouchard (Sondell, Grossmann) - 34. Huna (Svačina, Roman), 57. Vandas. Rozhodčí: Brüggeman (Něm.), Wehrli - Burgi, Kung (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 3256.
Sestava Vítkovic: Šindelář - Bail, Šenkeřík, L. Kovář, Čerešňák, Klok, Štencel - Húževka, Burger, Strapáč - Svačina, Roman, Huna - Zdráhal, Němec, J. Káňa - Szturc, Kolouch, Vandas - Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.
SaiPa Lappeenranta - Ingolstadt 5:2 (za hosty Tatíček 0+1)