Hlavní obsah

Jágr je v Top 10 největších sportovních gamblerů historie, píše americký magazín

22. 7. 2011 10:11

Hříchy z mládí se nezapomínají. Alespoň tak soudí americký magazín Complex, který Jaromíra Jágra zařadil mezi sportovní desítku největších gamblerů historie. Těch, kteří rádi sází, navštěvují kasina a věří ve vrtkavé štěstí. Největší česká hokejová hvězda je umístěna na deváté příčce. Na čelo se prosázel golfista John Daly, který údajně prohrál až šedesát miliónů dolarů.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Jaromír Jágr prý patří mezi gamblerskou elitu. Foto: Jan Handrejch, Právo

Článek

Podle Complexu se Jágr do žebříčku dostal za roky minulé, kde měl před lety údajně dlužit 950 tisíc dolarů z internetového sázení. V roce 2003 měl mít závazek 500 tisíc dolarů u společnosti CaribSports, která sídlí na Belize. V tomtéž roce měl mít komplikace za 3 milióny dolarů neodvedených na daních. Dnes by ale mělo jít už o minulost. Přesto hříchy se nezapomínají. V tomto výčtu se dostalo i na prohřešek téměř sto let starý.

Druhé místo obsadil bývalý basketbalista NBA Charles Barkley, který měl v kasinech „zapomenout“ 10 miliónů dolarů. Sám před lety o sobě říkal. „Já nejsem vzorem, musím s hazardem přestat.“

Na třetí pozici se prosázel další basketbalista - Michael Jordan. Ten si zamiloval pokerový stůl a také sázky při golfu, který sám hraje.

Kuriózní kapitolou je osm hráčů baseballu z týmu Chicago White Sox, kteří v roce 1919 prodali Světovou sérii. Po roce vyšetřování jim byla zakázána činnost.

Mezi „elitu“ se probojoval i golfista Tiger Woods, který se nebál vysokých sázek. Údajně měl otevřený kredit do hranice jednoho miliónu dolarů v Grand Casino MGM.

Reklama

Sdílejte článek