Jan Kovář v souboji s bratrem Jakubem bodoval, ve finále má ale navrch Curych

Finále švýcarské hokejové ligy mezi týmy bratrů Kovářů je zatím jednoznačnou záležitostí Curychu, za který chytá starší ze sourozenecké dvojice Jakub. Lions vyhráli třetí zápas na ledě vítěze základní části a obhájce titulu 2:1 a v sérii na čtyři výhry se ujali vedení 3:0.

Brankář Jakub Kovář.

Kapitán Zugu Jan Kovář se dnes poprvé ve finále bodově prosadil a ve 13. minutě si připsal asistenci u vedoucí trefy Grégoryho Hofmanna. Více střel ale Jakub Kovář za záda nepustil, připsal si celkem 27 zásahů a Curychu se ve třetí třetině podařil obrat. Díky gólům v 50. a 52. minutě hosté výsledek otočili, i třetí zápas vyhráli o gól a přiblížili se desátému titulu. Ten mohou slavit v pondělí před svými fanoušky.

Zug prohrál třikrát za sebou poté, co předchozí dvě série play off ovládl jednoznačně 4:0 na zápasy. Curych má aktuálně na kontě devět vítězství v řadě.