Kanada - Švédsko 0:8Ponížení pro Kanadu. Na úvod MS do 18 let utrpěla šokující debakl

Šokující debakl utrpěli kanadští hokejisté na úvod mistrovství světa do 18 let ve Švýcarsku. Zámořský tým ve svém prvním zápase „české“ skupiny A prohrál se Švédskem vysoko 0:8.

Švéd Noel Nordh se raduje na MS do 18 let z gólu proti Kanadě.

Obhájci titulu ze Švédska prakticky rozhodli celý zápas za necelých 14 minut první třetiny, kdy nasázeli pět gólů. Hororový start do šampionátu prožil zámořský gólman Carson Bjarnason, za jehož zády skončil téměř každý puk mířící na bránu.

Tým Tre Kronor dal pět gólů z úvodních sedmi střel. V kanadském brankovišti došlo po pěti inkasovaných gólech k výměně a mezi tyče zamířil náhradník Gabriel D'Aigle.

Ten poprvé inkasoval až ve druhé třetině v oslabení po trefě Zeba Forsfjälla.

Ve třetí části pak znovu využil klasickou přesilovku Otto Stenberg. Následně vyfasoval za úder loktem pětiminutový trest Andrew Gibson a v početní převaze uzavřel na konečných 8:0 Felix Unger Sorum.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let ve Švýcarsku:
Skupina A (Porrentruy):
Kanada - Švédsko 0:8 (0:5, 0:1, 0:2)
Branky: 4. a 42. Stenberg, 5. Nordh, 11. Dower Nilsson, 13. Sandin-Pellikka, 14. Wahlberg, 26. Forsfjäll, 57. Unger Sörum.
Skupina B (Basilej):
USA - Lotyšsko 7:1 (0:0, 3:0, 4:1)
Branky: 35. a 45. W. Smith, 21. Eiserman, 31. Leonard, 41. Moore, 55. Guzzo, 56. Schulz - 42. Niedrajs.
Finsko - Švýcarsko 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 26. Järventie, 27. Leppä, 52. Halttunen, 58. Nurmi - 37. Braillard, 39. Wagner.