Hlavní obsah

Rolinek už se rozhodl, pokračuje v kariéře! S kým se kapitán mistrů světa domluvil?

20. 11. 2019 15:25

Minulý týden, měsíc po předčasném ukončení angažmá v extraligových Pardubicích, začal s klubem trénovat a hledal chuť do hokeje. Kapitán mistrů světa z roku 2010 Tomáš Rolinek rozmýšlel, jestli ve své bohaté kariéře pokračovat, nebo ji ukončit. Nyní už se rozhodl - devětatřicetiletý útočník odehraje kompletní zbytek sezony ve druholigovém Vrchlabí!

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Tomáš Rolinek bude po konci v Pardubicích pokračovat v kariéře ve druholigovém Vrchlabí.

Článek

Vidina prodloužit si kariéru po boku takových bývalých hvězd, jakými jsou Petr Sýkora, Jaroslav Bednář či Jan Hlaváč, kteří ve Vrchlabí nyní působí, převážila. Mistr extraligy z roku 2005 s Pardubicemi proto na nabídku Vrchlabí po týdenním přemýšlení kývnul.

„Náš tým momentálně jede na vítězné vlně a teoreticky jsme nepotřebovali další posílení, ale pokud se objeví taková osobnost, jakou Tomáš Rolinek bezpochyby je, nešlo vzhledem k našim ambicím odolat," říká pro oficiální stránky klubu jeho sportovní manažer Jiří Jakubec.

Vrchlabí suverénně vévodí tabulce druholigové skupiny Sever. Z šestnácti odehraných zápasů prohrálo jediné a na druhý Most má luxusní náskok jedenácti bodů. Rolinek by se v sestavě Stadionu měl poprvé objevit v sobotním duelu proti poslední Bílině.

„Za rozhodnutí Tomáše pokračovat jsem strašně rád, je to výjimečný bojovník a hokejista, který bude platný zejména ve finálové části soutěže. Dohoda s Rolasem, jak to u takových osobností bývá, byla rychlá a snadná. Tímto náš tým dostává zase jiný rozměr a síla týmu je obrovská. Navíc funguje i chemie v kabině, což je na ledě znát. Myslím, že se máme letos ještě na co těšit," míní Jakubec.

Rolinek na začátku října po dohodě se svým agentem požádal o předčasné ukončení smlouvy v Pardubicích, v nichž měl spory s tehdejším hlavním trenérem Dynama Ladislavem Lubinou.

„Na schůzce s trenérem Lubinou a Martinem Sýkorou (generálního ředitele Pardubic) jsem se od trenéra dozvěděl, že zbrojím proti němu, že schválně prohráváme, že chci odstřelit trenéra," uváděl Rolinek před více než měsícem jeden z důvodů, který ho vedl k ukončení angažmá v Dynamu.

Reklama

Související témata:
  2 : 1 Hradec Králové - Sparta 2 : 1 dohráno
20231130T18 : 00:00+0100
Hradec Králové vs. Sparta
Hradec Králové vs. Sparta
Hradec Králové
Sparta
  2 : 1 Pardubice - Vítkovice 2 : 1 dohráno
20231130T18 : 00:00+0100
Pardubice vs. Vítkovice
Pardubice vs. Vítkovice
Pardubice
Vítkovice
  Třinec - České Budějovice dnes 17 : 00
20231201T17 : 00:00+0100
Třinec vs. České Budějovice
Třinec vs. České Budějovice
Třinec
České Budějovice
  Plzeň - Mladá Boleslav dnes 17 : 30
20231201T17 : 30:00+0100
Plzeň vs. Mladá Boleslav
Plzeň vs. Mladá Boleslav
Plzeň
Mladá Boleslav
  Kladno - Litvínov dnes 18 : 00
20231201T18 : 00:00+0100
Kladno vs. Litvínov
Kladno vs. Litvínov
Kladno
Litvínov
  Olomouc - Liberec dnes 18 : 00
20231201T18 : 00:00+0100
Olomouc vs. Liberec
Olomouc vs. Liberec
Olomouc
Liberec
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •