Hlavní obsah

Trenér Bokroš po skandálu u reprezentace do 20 let končí

Ivan Vilček (Bratislava)Sport.czPrávo
23. 1. 2019 10:40

Slovenský svaz ledního hokeje (SZĽH) neprodlouží smlouvu Ernestu Bokrošovi, dosavadnímu trenérovi reprezentace do 20 let. „Jisté je, že Ernestu Bokrošovi končí smlouva v dubnu 2019. Kam povedou jeho další kroky, není známo,“ napsal web SZĽH.

Foto: Profimedia.cz

Impulzivní trenér Ernest Bokroš na střídačce slovenské reprezentační dvacítky končí.Foto: Profimedia.cz

Článek

Po letošním šampionátu hráčů do dvaceti let kritizovali Bokroše někteří hráči. Devatenáctiletý útočník Martin Pospíšil se na své facebookové stránce vyjádřil hodně nelichotivě o fungování týmu, zejména k práci trenéra Bokroše a manažera Romana Ulehly.

„Nevěřil jsem starším bratrům Kristiánovi a Michalovi, když mi vyprávěli, co je Bokroš za kreaturu, respektive co se dělo Kristiánovi na MS před pár lety, a jak ho ponižoval a hned po prvním vydařeném zápase nadával do ko... před ostatními," napsal rodák ze Zvolena. „Píšu to kvůli tomu, aby si na svazu trochu uvědomili a aby s tím začali něco dělat a nedopustili, aby se to opakovalo další rok. Je hrozné, když je vám 19 a musíte řešit takové věci. Místo toho, aby se vám dostalo podpory a mohli jste se soustředit na výkon v zápase, tak dostanete školu života," vytýkal hokejové organizaci.

Hráč rovněž popisoval, že když za týmem přiletěl, čekal hodinu a půl, než mu spoluhráči dali vědět, že si má vzít taxi a nečekat na vyzvednutí někým ze členů výpravy. Trenéru Bokrošovi pak mimo jiné vyčítá, že po složité cestě nebral v potaz, že Pospíšil nemohl začít přípravu v optimální formě. Talent draftovaný Calgary se také pohoršuje nad zacházením s mentálním koučem, který měl být po prvním zápase odvolán z turnaje.

„Všude se čekalo, hráči měli nervy, organizace a práce manažera byly katastrofální, což se pak odráželo i na ledě," dodává k fungování slovenské výpravy, pro kterou skončil turnaj čtvrtfinálovou prohrou 3:8 s Ruskem. „Takový amaterismus jsem nezažil. Každý z nás chce, aby se slovenský hokej posouval. Slovensko miluji, je pro mě čest reprezentovat svou zemi, ale po takových zkušenostech už se ani nedivím, že někteří nemají zájem reprezentovat Slovensko," stěžovala si opora celku Sioux City Musketeers z americké USHL.

Ke kritice se přidal také Miloš Fafrák, Pospíšilův spoluhráč z reprezentační dvacítky. Útočník přidal své svědectví z projektu slovenské dvacítky, která hraje v nejvyšší domácí soutěži. „Tak špatného trenéra, jako pana Bokroše, jsem ještě neměl," uvádí Fafrák. A stěžuji si na špatnou organizaci týmu i v průběhu roku. „Z výstroje, kterou jsem si objednal, jsem dostal jen hokejky. Zbytek mi byl odebrán, uložen do skladu a od té doby jsem ho už neviděl," napsal na svém Facebooku. „Když byl někdo zraněný, pan manažer Ulehla se ani neobtěžoval ho zavézt do nemocnice, neboť měl moc práce, takže jsme si sami museli zaplatit taxík a všechno vyřídit. Neprali nám prádlo, co nosíme na led celý měsíc, co jsme si museli brát domů a prát sami. To jsem ještě nezažil," přiznává slovenský reprezentant.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články