Hlavní obsah

Velká česká naděje předčasně odchází z Finska

2. 12. 2021 13:21

Talentovaný český hokejový útočník Jaromír Pytlík předčasně končí své angažmá ve finském celku KalPa Kuopio. Klub na svém webu uvedl, že se s dvacetiletým hráčem dohodl na rozvázání smlouvy, která měla platit do dubna 2023.

Foto: Facebook

Jaromír PytlíkFoto: Facebook

Článek

Pytlík přišel do Finska před sezonou, ale za Kuopio odehrál jen pět zápasů, ve kterých nebodoval. Většinu času strávil v druhé nejvyšší soutěži, kde hostoval v týmu IPK.

"Jeho role byla v našem týmu mnohem menší, než klub i samotný hráč očekával. Dohodli jsme se proto, že nejlepším řešením bude vypovědět smlouvu a umožnit hráči přestup do nového klubu," uvedl sportovní ředitel Anssi Laine.

Nadějného odchovance Jindřichova Hradce draftovalo loni ve čtvrtém kole na 99. pozici v NHL New Jersey. V sezoně 2019/20 působil v juniorské soutěži OHL, v předešlém ročníku ale do zámoří nemohl kvůli koronavirové situaci odcestovat a odehrál jen čtyři zápasy v první lize za Litoměřice. Na přelomu roku se podruhé v kariéře představil v dresu české reprezentace na juniorském mistrovství světa.

Reklama

Sdílejte článek