Impozantní Třinec otočil v Hradci, Říčkův hattrick proti Plzni, Kometa deklasovala Kladno

Dvoubrankové manko stáhli hokejisté Třince v pátečním 19. kole extraligy na ledě Hradce Králové a zvítězili 5:3. V souběžně hraném utkání dokázala Mladá Boleslav téměř po měsíci vyhrát ligový zápas, když doma rozdrtila Litvínov 5:0. Nový kouč Richard Král si tak na lavičce Bruslařů připsal první vítězství. Lídři z Pardubic zaznamenali i díky hattricku Roberta Říčky jasné vítězství 6:1 nad Plzní a v čele soutěže se dostávají do trháku. Kometa smetla Kladno vysoko 8:1 s přispěním hattricku Tomáše Vincoura. Souboj sousedů v tabulce mezi Libercem a Karlovými Vary skončil 5:4 v prodloužení ve prospěch domácích Tygrů.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

Hradec Králové - Třinec, hromadná bitkaVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Utkání v Hradci Králové nabídlo divákům zajímavý průběh. Před pětitisícovou kulisou se domácí Mountfield dostal do dvoubrankového vedení zásluhou Kanaďana Lalancetta.

Zdálo se, že loňský mistr extraligy si odveze zpět na východ republiky pořádný příděl. Malátný Třinec se však posbíral a v průběhu druhé a třetí třetiny utkání otočil. Oceláři si vítězstvím 5:3 pojistili průběžné čtvrté místo v tabulce.

SESTŘIH: Mountfield HK vs. HC Oceláři Třinec 3:5Video: Tipsport Extraliga / BPA

V Mladé Boleslavi si konečně mohli užít pozitivní sportovní atmosféru. Bruslaři pod taktovkou nového trenéra Krále zabrali a nedali Litvínovu v celém zápase sebemenší šanci. Po dietní první třetině ve druhém dějství přišel suverénní výkon Boleslavských. V rozmezí šesti minut se trefili postupně Závora, Lantoši a Fořt a v podstatě rozhodli o první výhře Boleslavi po měsíci porážek. V poslední třetině padly ještě dva góly, které uzavřely skóre na konečných 5:0. Gólman Filip Novotný udržel první nulu v sezoně a 25. v extraligové kariéře. Litvínov prohrál potřetí za sebou.

SESTŘIH: BK Mladá Boleslav vs. HC Verva Litvínov 5:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Aktuální lídři tabulky z Pardubic se v týdnu představili v Lize mistrů v Tampere proti Ilvesu a i přes výhru bylo otázkou, jestli dokáží po cestování udržet momentum a připsat si pátou extraligovou výhru v řadě. A nutno podoktnout, že to zvládli v nenuceném stylu. Po dvou třetinách se dostali do pohodlného dvoubrankového vedení a v poslední části soupeře zcela dorazili. Hattrick si připsal Robert Říčka. Pardubice se se 47 body dostávají v čele tabulky do výrazného osmibodového trháku před druhou Spartou.

SESTŘIH: HC Škoda Plzeň vs. HC Dynamo Pardubice 1:6Video: Tipsport Extraliga / BPA

Brněnská Kometa se po prohře s Budějovicemi chtěla znovu dostat na vítěznou vlnu. A splnila to do puntíku, když v zaplněném Rondu uštědřila neškodnému Kladnu debakl 8:1. Hattrickem přispěl Tomáš Vincour, pro nějž to byl první takový počin v kariéře, dvě branky vsítil Daniel Gazda. Kometa se po matném úvodu sezony zvedá a aktuálně se dostala už na šestou příčku v tabulce. Kladno se naopak propadlo na 12. pozici.

Brno - Kladno 8:1 (60. Lintuniemi)Video: Tipsport Extraliga / BPA

V Liberci se předzápasové prognózy trefily dokonale, když slibovaly vyrovnaný průběh v souboji s Karlovými Vary. Zápas sousedů ze středu tabulky měl průběh jako na houpačce. Oba týmy se předháněly, kdo zrovna půjde do vedení, až zápas dospěl do prodloužení. V něm svým druhým gólem rozhodl liberecký Najman a zařídil tak Tygrům o bodík navíc. Liberec se výhrou posunul na páté místo.

Liberec - Karlovy Vary 5:4 pp (64. A. Najman)Video: Tipsport Extraliga / BPA