ČR - USA 3:1Česká senzace! Hokejoví mladíci porazili i Američany

Ve skvělých výkonech pokračuje česká hokejová reprezentace do 18 let na Hlinka Gretzky Cupu. Po výhrách nad Finy a Němci porazila v kanadském Red Deeru i tým USA, který zdolala 3:1 a ovládla základní skupinu B. V semifinále narazí svěřenci trenéra Jakuba Petra v noci na sobotu na poraženého z duelu mezi Kanadou a Švédskem, který dnes v noci rozhodne o vítězi skupiny A.

Radost českých hokejových mladíků. Ilustrační foto.

Češi se na Hlinka Gretzky Cupu dostali mezi nejlepší čtyři celky poprvé od roku 2017, kdy podlehli v Břeclavi až ve finále Kanadě. V letech 2018 a 2019 skončili pátí, potom se turnaj nekonal kvůli pandemii koronaviru a loni obsadili šestou pozici.

Po bezbrankové úvodní třetině otevřel skóre po 117 sekundách druhé části Jan Kučera. Dostal se mezi kruhy k odraženému puku po nahození Adama Csabiho a zamířil přesně k pravé tyči branky Hamptona Slukynskyho. Gólman Michael Hrabal zůstával neprůstřelný a v 24. minutě mu pomohla po bekhendovém blafáku Careyho Terranceho tyč.

Ve 45. minutě se opět radoval výběr kouče Jakuba Petra, kdy při přečíslení proměnil přihrávku Eduarda Šalého Jan Šprynar. Hned za 58 sekund snížil Quentin Musty. V 55. minutě sáhli Američané v přesilové hře k power play a v oslabení pojistil náskok do prázdné branky Jakub Dvořák.